Mansur Yavaş Ankara Belediyesi'nin 5 Yıllık Raporunu Paylaştı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mansur Yavaş Ankara Belediyesi'nin 5 Yıllık Raporunu Paylaştı!

Daha öncesinde kendisinin ve ailesinin mal varlığını açıklayan Mansur Yavaş, şimdi de Ankara Belediyesi'nin 5 yıllık raporunu paylaştı! İşte haberin detayları...

Siyaset 5 Mart 2024 0
Mansur Yavaş Ankara Belediyesi'nin 5 Yıllık Raporunu Paylaştı!

Türkiye'nin odaklandığı yerel seçimlere 26 gün kaldı. Belediye başkan adaylarının seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. ABB Başkanı Yavaş, belediyeye ait 5 yıllık raporu paylaşarak "Türkiye’de bir ilk… Şimdi de Belediyemizin 2019-2024 yılları arası 5 yıllık Seçim Öncesi Mali Durum Raporu’nu açıklıyoruz" dedi.

31 Mart yerel seçimlere sayılı günler kaldı. Siyasi partiler ve belediye başkan adayları çalışmalarını hızlandırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Belediyenin beş yıllık 'Seçim Öncesi Mali Durum Raporu’nu sosyal medya hesabından duyurdu. Yavaş, borçların gerilediğini gösteren bir tablo paylaştı.

BORÇLARDA DOLAR BAZINDA GERİLEME

Rapora göre 5 yılda ABB, ASKİ ve EGO'nun borçları TL bazında 3 milyon artarken dolar bazında ise 2 milyon 427 binden 568 bine geriledi.

Sosyal medyadan duyuru paylaşan Yavaş, "Temiz ve şeffaf siyaset için mal varlığımı kamuoyuna açıklamıştım. Türkiye’de bir ilk… Şimdi de Belediyemizin 2019-2024 yılları arası 5 yıllık Seçim Öncesi Mali Durum Raporu’nu açıklıyoruz. Halktan aldığımız paranın hesabını kuruşu kuruşuna halka vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

'ÜLKEMİZDE BİR İLKTİR'

ABB'nin internet sayfasında yayımlanan raporda Ankaralı vatandaşlara seslenen Yavaş, şunları ifade etti:

"Bu amaçla Belediyeyi nasıl devir aldık, beş yılda nereye getirdik ve seçimlere hangi koşullarda giriyoruz bütün rakiplerimiz görsün diye şeffaf yönetim anlayışımızın gereği olarak Seçim Öncesi Mali Rapor hazırlayarak sizlerin takdirine sunuyoruz.

Yayınladığımız bu “Seçim Öncesi Mali Rapor” ülkemizde bir ilktir. Eksiklikleri olabilir. Her seçim döneminde öneri ve talepler doğrultusunda iyileştirilerek Seçim Öncesi Mali Raporun siyasi hayatımızda kurumsal bir kültür haline geleceğini umuyorum."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç