Malatya'da 5.0 Büyüklüğünde Büyük Deprem!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Malatya'da 5.0 Büyüklüğünde Büyük Deprem!

Malatya'da bugün sabah saatlerinde 5.0 büyüklüğünde deprem oldu! Deprem çevre illerden de hissedildi! İşte detaylar...

Yerel Haberler 24 Ağu 2023 09:06 0
Malatya'da 5.0 Büyüklüğünde Büyük Deprem!

Son dakika: Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı çevre illerden de hissedilirken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır." dedi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı merkez üssü Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi olan 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

7 KİLOMETRE DERİNLİKTE
Deprem saat 08.35'te meydana gelirken; sarsıntı yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Öte yandan deprem çevre illerden de hissedildi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ilk açıklamasında "Şu ana kadar herhangi olumsuz bir durumun yansımadı" ifadelerini kullandı.

BAKAN YERLİKAYA: SAHA TARAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise "Malatya İli #Yeşilyurt ilçesinde saat 08.35'de 5.0 büyüklüğünde meydana gelen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." dedi.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç