Mahkumlara 100. yıl affı gelecek mi? Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'dan son dakika açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mahkumlara 100. yıl affı gelecek mi? Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'dan son dakika açıklaması

Son dakika haberi geldi: Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada mahkumlara af düzenlemesine değindi ve gündemde olmadığını söyledi.

Haberler 3 Kasım 2023 19
Mahkumlara 100. yıl affı gelecek mi? Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'dan son dakika açıklaması

Mahkumlara 100. yıl affı gelecek mi? Adalet Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yüz binlerce vatandaşı ilgilendiren bir son dakiak açıklamasında bulundu. Yüz binlerce mahkum ve mahkum yakını, Cumhuriyet'in 100. yılında bir af çıkıp çıkmayacağını merak ediyordu. Peki af gelecek mi? Mahkumlara af, 100. yıl affı, infaz düzenlemesi gelecek mi? İşte gelen açıklama.

FİLİSTİN HAKKINDA AÇIKLAMA

Filistin'de sivilk vatandaşların katledildiğini söyleyen Bakan Tunç, "8 binden fazla sivil insanın canına kıyıldı. Dünyanın gözü önünde bunlar yapılıyor. 3 bin 500'den fazla çocuk katledildi. 500'e yakın, bir yaşın altındaki bebekler, maalesef insanlığın gözü önünde katlediliyor. Türkiye'nin ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın dışında dünya liderlerinden yüksek bir ses maalesef göremiyoruz. Uluslararası kuruluşlar, İsrail'in vahşi saldırıları karşısında sessiz ve etkisiz kalıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız, bunu her platformda ifade etti. 'Dünya, beşten büyüktür' derken uluslararası sistem, artık insanlığın sorunlarına cevap veremiyor. Uluslararası kuruluşlar, insanlığın sorunlarına sessiz kalıyor. Bu sistem artık reforme edilmeli. Yeni bir dünya kurulmalı. 'Dünya, beşten büyüktür. Dünyada adalet olmalı. Daha adil bir dünya mümkündür' derken işte bugünlere işaret ediyor" dedi.

HAKİM SAVCI YARDIMCILIĞI

Hakim Savcı yardımcılığını çok önemsediklerini söyleyen Bakan Tunç, "Sonrasında da avukatlık stajı. İsterse hakim, savcı yardımcılığı sınavına girecek. Hakim, savcı yardımcılığını çok önemsiyoruz. Bugüne kadar hakimlik mesleğine kabul edilen hakim savcı adaylarımız, iki yıl süren bir stajla hakimlik, savcılık mesleğine başlayıp kürsüye çıkıyordu. Artık hakim, savcı adayı yok, hakim, savcı yardımcısı var. Hakim, savcı yardımcılarımız da bir yıl adalet akademisinde güçlü bir eğitim alacaklar. Oradaki sınavları da başarıyla verecekler. Çok sayıda sınav var orada da. Sonrasında iki yıl boyunca da tecrübeli hakim ve savcılarımızın yanında onların yardımcısı olarak görev yapacaklar ve üç yıl donanımlı ve güçlü bir şekilde kürsüye çıkmış olacaklar" dedi.

AF GELECEK Mİ?

Basın mensuplarının mahkumlara af ile ilgili sorusuna da cevap geldi. Bakan Tunç, gündemde dolaşan iddialarda 100. yıl affı gelecek iddialarına cevap verdi ve "100'üncü yıl affı diye bir şey yok" dedi.

Sizce af çıkmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (19)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 7 Ay Önce
Turkiyede adalet yok
Ziyaretçi 7 Ay Önce
4/4 2.kez tekerrür mükerrer (107/22 207/23 208)ler Çek mağdurları ve Ehliyet mağdurları AF bekliyor. İNFAZ KANUNU MECLİSE GELSİN
Ziyaretçi 7 Ay Önce
Af veya indirim yasası istiyorum eşim cezaevinde çok zor durumdayız dışarıda olanlara ne var ki
Ziyaretçi 7 Ay Önce
ağır tahrik altında suç işleyenler var ve bu mahkemerin hakimleri fetocu verdikleri kararlar fetocularin lehine çünkü bunlar birbirini kolluyorlar suçsuz insanları sucluymus gibi ağır cezalar veriyorlarbu durumda olanlar tekrarda gözden geçirilir melidir
Ziyaretçi 7 Ay Önce
adalet olsun yeter kurunun yanında çok yaş yandı af çıksın