Magnum dondurmaları toplatılıyor: İşte nedeni
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Magnum dondurmaları toplatılıyor: İşte nedeni

Son dakika haberi: Magnum dondurmalarından metal ve plastik çıktığı, bunun üzerine bazı dondurmaların toplandığına yer verildi.

Sağlık 18 Nisan 2024 0
Magnum dondurmaları toplatılıyor: İşte nedeni

Magnum dondurmalar toplanıyor. İşte nedeni.

Dondurma denince ilk akla gelen markaların başında olan, her sene çekilişle lüks araba verdiği için milyonlar satan Magnum'un son ürünleri toplatılmaya başlandı.

İngiliz hızlı tüketim ürünleri şirketi Unilever tarafından yapılan son dakika açıklamasında söz konusu dondurmanın içinde plastik ve metal parçaları olabileceği endişesinin olduğu, bu şüphe nedeniyle bir grup Magnum dondurmasının toplatılması yönünde çağrıda bulundu.

DailyMail gazetesinin son dakika olarak aktardığı habere göre şirket, Magnum Bademli dondurma çubuklarını, "olası plastik ve metal varlığı şüphesi" nedeniyle acil olarak geri çağırdı.

YENİ AÇIKLAMA GELDİ

Söz konusu olan sonrası bir son dakika açıklaması da geldi. Gıda Standartları Ajansı, bunun dondurmaları yemek için güvensiz hale getirdiği konusunda uyarıda bulundu. Ürünü satın alan müşterilere, plastik ve metal varlığı şüphesi nedeniyle söz konusu dondurmaların yenmemesi yönünde çağrısında bulunulurken, gıda güvenliği gözlemcisi, dondurma satan tüm perakende mağazalarda müşterilere ürünün neden toplatıldığını ve ne yapmaları gerektiğini açıklayan duyurular asılacağını söyledi.

MAGNUM'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Magnum Türkiye'den konu ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada yurt dışındaki MAgnumlarda ortaya çıkan durumun Türkiye'deki magnumlar için geçerli olmadığına yer verildi. Az önce gelen son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Çeşitli haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yer alan ‘Magnum Badem ürünlerinin metal içerebileceği endişesiyle toplatılmasına’ dair haberlere istinaden, konuya netlik getirmek üzere açıklamamızı bilgilerinize sunmak isteriz. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Türkiye Magnum ürünleri için herhangi bir risk söz konusu değildir. Türkiye’de piyasada bulunan tüm çubuklu Magnum ürünlerimizi Çorlu ve Konya fabrikalarımızda uluslararası gıda standartlarında, son teknoloji ile donatılmış tesislerimizde tüm sağlık ve hijyen tedbirleri sağlanarak el değmeden üretiyoruz. Halihazırda Türkiye’de üretilen ve satılan ürünlerimizde söz konusu türde bir risk bulunmamakta olup, herkesi güvenle yiyebilecekleri gıdalarla buluşturmaya devam ediyoruz.

İngiltere ve İrlanda’da üretilen Magnum Badem ürününde kısıtlı sayıdaki serisinde yaşanan durum, Türkiye’de üretilen ve satılan hiçbir Magnum ürünü için bir sorun teşkil etmemektedir"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç