Maaşlar neden eksik yattı 2023

Maaşlar neden eksik yattı 2023

Memurların zamlı maaşları bu ay eksik hesaplara yatacak. Peki maaşlar neden eksik yatıyor? Maaş farkı ne zaman ödenecek?

Çalışma Hayatı 14 Ocak 2023 16:34 0
Maaşlar neden eksik yattı 2023

Maaşlar neden eksik yattı 2023?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmakta olan memurların Ocak 2023 maaşları bugün gece yarısından sonra hesaplara yatacak. e bordrolar ise e devlet kapısı üzerinden yayınlandı. Bordroların yayınlanmasından sonra ne kadar maaş alacaklarını merak edenler, hemen e devlet kapısından bordro sorgulama sayfasına gitti. Bordro detayları için TIKLAYIN

MAAŞLAR EKSİK YATTI: İŞTE NEDENİ

Kamu personelleri ile memur emeklilerinin maaşları yarın eksik yatacak. Bilindiği üzere 3 Ocak'ta açıklanan enflasyon rakamları ile birlikte memur zammı belli oldu. Yüzde 16.48'lik maaş zammı netleşti. Aynı gün Erdoğan maaş zammının yüzde 25'e çıkarıldığını söyledi. Bir sonraki gün ise refah payı arttırılarak toplam maaş zammı yüzde 30'a çıkarıldı.

Yasaya göre memurlar yüzde 16.48 zam alacaktı. Bu 15 Ocak 2023 maaşlarına yansıdı. Ancak eklenen refah payı kanunla tanımlanacak. Kanun Resmi Gazete'de dün yayınlandı ve yürürlüğe girdi. Yürürlüğe giren bu yasanın uygulaması acele ile başlatıldı ancak rakamlara yansıtılması 15 Ocak'a yetişmedi. Bu nedenle maaşlar yüzde 16.48 zamlı yatacak. Kalan yüzde 13.52'lik zam ise ilerleyen günlerde hesaplara yatırılacak. Maaş farkları da aynı zamanda hesaplara yatacak. Maaşların eksik yatmasının nedeni budur. 

Size ne kadar maaş yattı? Aşağıdaki yorum kısmından maaş ve kadronuzu yazın. Diğer memurlarla bilgi alış verişinde bulunun. Kadın erkek memurlar bu sayfada >>> TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç