Lise/ortaöğretim, ön lisans ve lisans KPSS tarihleri: Sınav ve başvuru ne zaman 2024

Lise/ortaöğretim, ön lisans ve lisans KPSS tarihleri: Sınav ve başvuru ne zaman 2024

2024 yılı KPSS sınav tarihleri merak ediliyor. Peki 2024 yılında KPSS ne zaman yapılacak? Lise KPSS ne zaman yapılacak? Ön lisans KPSS başvuru tarihi ne zaman? Lisans KPSS ve ÖABT tarihleri belli oldu mu?

KPSS 17 Eylül 2023 22:02 0
Lise/ortaöğretim, ön lisans ve lisans KPSS tarihleri: Sınav ve başvuru ne zaman 2024

2024 KPSS tarihleri.

2024 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı için geri sayım devam ederken memur olmak isteyen adaylar, KPSS ile yapılacak kamu personeli alımlarına başvuru yapabilmek için sınavın tarihlerini ve başvurusunun ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı.

Biz de finans7.com olarak bu yazımızda başvurunun detaylarına yer verdik.

MÜLAKATLAR TÜM MEMURLUKLAR İÇİN KALKMAYACAK

Seçim öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuya memur alımında bazı kadrolar hariç mülakatın kalkacağını söyledi. Ancak seçim sonrası MEB bir açıklama yaparak öğretmenlikte mülakatların devam edeceğini söyledi. Mülakatlar 45 dakika sürecek ve 30 büyükşehirde mülakatlar yapılacak.

KPSS İLE ATAMALAR YAPILACAK AMA ÖNCE MECLİSTEN GEÇMESİ GEREKİYOR

KPSS ile kamuya memur alımlarının, mecliste yapılacak mülakat düzenlemesinden sonra mülakatsız yapılması bekleniyor. Ancak bazı kadrolar için yine KPSS istenecek. Tabi hepsi için KPSS şart olacak.

LİSANS KPSS TARİHİ

2024 yılında KPSS'nin Temmuz ayı sonunda yapılması, başvuruların ise Mayıs ayında alınması bekleniyor. Sınav başvuru tarihi ve sınav tarihleri ÖSYM tarafından Kasım ayında açıklanacak. Açıklama geldiğinde finans7.com'da olacak.

ÖN LİSANS KPSS TARİHİ

Ön lisans KPSS'nin ise başvurusunun Ağustos 2024'te başlaması ve sınavın Ekim ayında yapılması bekleniyor.

LİSE KPSS TARİHİ

Ortaöğretim KPSS'nin ise başvurusunun Eylül ayında alınması ve sınavın Kasım ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

ÖSYM SINAV TAKVİMİ

ÖSYM 2024 yılı sınav takvimi yayınlanınca sınav tarihleri belli olacak. Sınav takviminin ise Kasım ayında yayınlanması bekleniyor. Sınav takvimi yayınlanınca, KPSS tarihleri belli olunca bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç