Lise mezunu 7 bin subay, astsubay ve polis alımı başvuru tarihi açıklandı 2024

Lise mezunu 7 bin subay, astsubay ve polis alımı başvuru tarihi açıklandı 2024

Son dakika haberi: Lise mezunu adaylar arasından subay, astsubay ve polis alımı için yapılacak sınavların tarihleri belli oldu.

Polis Alımı 7 Kasım 2023 20:30 4
Lise mezunu 7 bin subay, astsubay ve polis alımı başvuru tarihi açıklandı 2024

Lise mezunu polis, astsubay ve subay alımı tarihleri belli oldu.

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında 2024 yılı sınav takvimine yer verildi. Yayınlanan sınav takviminde 2024 yılında polis, subay ve astsubay alımları için yapılacak sınavların başvuru ile sınav tarihlerine yer verildi.

Peki lise mezunu polis alımı ne zaman? Lise mezunu subay ve astsubay alımı ne zaman yapılacak? İşte Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılan açıklama ve sınav takvimine dair bilgiler.

LİSE MEZUNU SUBAY ASTSUBAY ALIMI

Lise mezunları arasından 2024 yılında subay astsubay öğrenci alımı yapılacak. Milli Savunma Üniversitesi giriş sınavına girecek adaylar, bu sınavda alacakları puan ile MSÜ subay astsubay öğrenciği için tercih yapacak.

Erkek adaylar arasından astsubay ve kadın erkek adaylar arasından subay alımında 4 bin civarında alım yapılması bekleniyor. MSÜ sınavı için başvurular 3 ile 30 Ocak 2024 tarihleri arasında alınacak. Başvurusunu yapan adaylar, daha sonra 3 Mart 2024 tarihinde sınava girecek. Sınavdan baraj puanı aşanlar tercihlerini yapabilecek.

LİSE MEZUNU POLİS ALIMI

2024 yılında lise mezunu polis alımı ise YKS ile olacak. Yükseköğretim Kurumları Sınavı TYT oturumuna girecek adaylar, burada alacakları puan ile polis alımına başvuru yapabilecek. 2024 PMYO polis alımı ile polis meslek yüksek okullarına 2500 polis alımı bekleniyor.

TYT başvurusu 1 ile 26 Şubat 2024 tarihleri arasında alınacak. TYT ise 8 Haziran tarihinde tüm okullarda yapılacak. Bu sınavdan 250 baraj puanını aşan adaylar PMYO polis alımına başvuru yapabilecek.

PMYO polis alımının yanı sıra polis fakültesine lise mezunları arasından 5 yıl eğitmek üzere komiser yardımcılığı öğrenci alımı yapılması bekleniyor. Bu alım ile birlikte lise mezunlarından 3000-3500 polis alımı yapılması bekleniyor.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Lise mezunu polis, astsubay ve subay alımı başvurusu başladığında takipçilerimize nasıl başvuru yapacaklarını videolu şekilde anlatacağız. Bildirimle haberdar olmak, ilanı kaçırmamak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (4)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 26 Gün Önce
Lise mezunu polis alımı ne zaman başlıyor
Ziyaretçi 26 Gün Önce
Lise mezunu olucaksinki lisans eğitimlerine polis SB astsb olmak için girebil diye zeki kardeşim elendin şimdiden
Ziyaretçi 27 Gün Önce
lise mezunu polis astsubay tamamda subay nasıl oluyor a
Ziyaretçi 27 Gün Önce
ne zaman tarih
;