Lise KPSS'ye Giren Kişi Sayısı Açıklandı

Lise KPSS'ye Giren Kişi Sayısı Açıklandı

Son dakika haberi: Ortaöğretim KPSS'ye giren kişi sayısı açıklandı. İşte sınava giren kişi sayısı.

KPSS 6 Kasım 2022 15:36 0
Lise KPSS'ye Giren Kişi Sayısı Açıklandı

Lise KPSS'ye giren kişi sayısı belli oldu.

2022 yılı lise KPSS sona erdi. Sınavın sona ermesinin ardından sınavdan çıkan adaylar soru ve cevapları araştırırken birçok aday, sınava kaç kişinin katıldığını araştırmaya başladı.

SORU VE CEVAPLAR YAYIMLANDI

KPSS soru ile cevap duyurusu şu şekilde:

"06 Kasım 2022 tarihinde uygulanan KPSS Ortaöğretim Sınavına ait (2022-KPSS Ortaöğretim) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı’nın %10’u aşağıdaki bağlantıda erişime açılmıştır.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 06 Kasım 2022 tarihinde saat 13.20'den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabilecektir. Temel Soru Kitapçığı görüntüleme süreci, 16 Kasım 2022 tarihinde 23.59’da sonlanacaktır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz."

Soru ile cevaplara osym.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

SINAVA GİREN KİŞİ SAYISI AÇIKLANDI

Sınava 81 ilde ve KKTC'de toplamda 1 milyon 180 bin 345  kişi girdi.

KPSS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

KPSS Sonuçları 1 Aralık 2022 tarihinde açıklanacak. Sınav sonuçlar açıklandığında finans7 olarak takipçilerimize bildirimle haber vereceğiz. Haberdar olmak için uygulamamızı aşağıdaki linklerden indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç