Lise KPSS Branş Bazında Sıralamalar Açıklandı: Ortaöğretim KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Lise KPSS Branş Bazında Sıralamalar Açıklandı: Ortaöğretim KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır?

Son dakika haberi: KPSS branş bazında sıralamalar açıklandı. İşte lise KPSS branş sıralaması.

KPSS 28 Kasım 2022 10:56 1
Lise KPSS Branş Bazında Sıralamalar Açıklandı: Ortaöğretim KPSS Branş Sıralamasına Nasıl Bakılır?

Son dakika: KPSS branş bazında sıralamalar açıklandı.

Son dakika haberi geldi. ÖSYM'den yapılan açıklamada KPSS ortaöğretim branş bazında sıralamaların açıklandığına yer verildi. 

"2022 KPSS-Ortaöğretim: Branş Bazında Sıralamalar" ifadeleri ile yayımlanan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"2022 Kamu Personel Seçme Sınavı'na (2022-KPSS Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (e-okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibarıyla aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibarıyla sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir."

BRANŞ SIRALAMASINA NASIL BAKILIR?

ÖSYM üzerinden yayımlanan branş sıralamasına ais.osym.gov.tr adresi üzerinden erişebilirsiniz. Branş bazında sıralamalara şu şekilde bakabilirsiniz:

Kadın erkek ilana başvuracaklar adaylar bu sayfada >>> bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Bu şeklide mi kaydımız yapiyor yardımcı olur musunuz