Lisans Değişti: Sırada Lise ve Ön Lisans KPSS'de Köklü Değişiklik Var!

Lisans Değişti: Sırada Lise ve Ön Lisans KPSS'de Köklü Değişiklik Var!

KPSS ile ilgili son dakika açıklaması geldi ve 2 bin sorudan oluşan soru havuzunun silindiğine yer verildi.

Sınav 17 Eylül 2022 10:22 1
Lisans Değişti: Sırada Lise ve Ön Lisans KPSS'de Köklü Değişiklik Var!

Önce lisans sonra ön lisans ve lise KPSS'de köklü değişiklik.

KPSS'de iptal sonrası soru havuzunun değişeceği açıklanmıştı. Konu ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında 2 bin soruluk yeni havuz oluşturulduğu ve yarın yapılacak KPSS 'de bu soru havuzundan soru sorulacağı bildirildi. 

LİSANS KPSS MARATONU BAŞLIYOR

Lisans mezunu 1 milyondan fazla adayın katılımı ile düzenlenecek KPSS'de geri sayım sona erdi. 18 Eylül 2022 tarihinde 1 milyondan fazla Lisans mezunu aday KPSS 'ye girecek. sabah oturumunda genel kültür ve genel yetenek, öğleden sonraki oturumda ise eğitim bilimleri oturumu yapılacak. Sabahki sınav 10.15'te başlayacak ve 10.00'dan sonra kimse salonlara alınmayacak. Sınav 130 dakika sürecek.

SORU HAVUZU TAMAMEN SİLİNDİ

Gelen son dakika açıklamasında ÖSYM'nin eski soru havuzunu tamamen sildiği ve yeni sorular hazırlandığı öğrneildi. Akademisyenler ve alanında uzman öğretmenlerden oluşan bir ekip, 2 binden fazla soru hazırladı. 1 aydan daha fazladır devam eden çalışmalarda ciddi bir mesai yapıldığı ve soruların özenli şekilde hazırlandığı öğrenildi.

İNTERNETİ YOK CİDDİ ÖNLEMLER VAR

Öğretmenlerin, uzmanların hazırladıkları sorular, interneti dahi olmayan bir özel güvenlikli kozmik bir bilgisayar tarafından seçildi. Bilgisayarın olduğu alana girebilmek için retina taraması ve bir dizi güvenlik önleminden geçilmesi gerekiyor.  Hazırlanan sorular , TÜBİTAK'ın ayarladığı bu kozmik bilgisayardan matbaaya geçiyor ve soruları hazırlayan ekip, sınava kadar ÖSYM'nin odasında kapalı kalıyor. 

SIRADA LİSE VE ÖN LİSANS VAR

Aynı şekilde işlemin lise ve ön lisans için yapılması, soruların kökten değiştirilmesi bekleniyor.  Sizce böyle olması iyi mi oldu kötü mü? Aşağıdaki yorum kısmından bu konudaki düşüncelerinizi yazın.

LİSE VE ÖN LİSANS KPSS NE ZAMAN?

Ön lisans KPSS 9 Ekim'de , lise KPSS ise 6 Kasım'da yapılacak. 

Lise KPSS sınav giriş yerlerinin 27 Ekim'de

Ön lisans KPSS giriş yerlerinin ise 29 Eylül tarihinde ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklanması bekleniyor. Açıklama geldiğinde haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 16 Gün Önce
Tabii ki iyi oldu milyonlarca insan emek veriyor .Allah herkese emeğiyle atanmayı nasip etsin torpille değil