Lisans 80, 81, 82, 83, 84 KPSS ile Nerelere Başvurabilirim? POMEM Polis, Kamu Memur, Subay Astsubaylığa Girebilir Miyim?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Lisans 80, 81, 82, 83, 84 KPSS ile Nerelere Başvurabilirim? POMEM Polis, Kamu Memur, Subay Astsubaylığa Girebilir Miyim?

Kamuya yapılan memur alımları kaç puanla olur? Lisans KPSS'den 80, 81, 82 ve 83 ile 84 alan adaylar hangi memurluklara başvuru yapabilir?

Kamu 20 Ekim 2022 16:29 0
Lisans 80, 81, 82, 83, 84 KPSS ile Nerelere Başvurabilirim? POMEM Polis, Kamu Memur, Subay Astsubaylığa Girebilir Miyim?

KPSS 80, 81, 82, 83, 84 puanla nereye başvuru yapılır? Hangi memur, asker ve polis alımlarına başvuru yapabilirim?

Lisans KPSS'de sonuçlar ile birlikte geçerli bir puan alan adaylar, aldıkları puanla nereye başvuru yapabileceklerini araştırmaya başladı. Biz de finans7.com kamu servisi olarak bu yazımızda kamuya yapılacak memur alımlarına , söz konusu personel alımlarına ilişkin detaylara yer verdik. Peki 80, 81, 82, 83, 84 KPSS ile hangi memur alımlarına başvuru yapabilirim? Nerelere girebilirim? İşte detaylar ve kamuya yapılan memur asker personel alımları.

KPSS'DE ALINAN PUAN İLE NERELERE GİREBİLİRİM 2022?

Devlete yapılan birçok memur alımında 60 KPSS şartı aranmaktadır. Kamuya bazı memur alımlarında 50 KPSS puan şartı aranmakta. Belediyeler bünyesine KPSS 50-55-60 puan şartı ile , üniversitelere ise KPSS puan sınırı olmadan alımlar yapılıyor. Büro personeli, güvenlik görevlisi, bahçıvan, çaycı, sekreter, temizlik personeli, zabıta memuru, itfaiye eri, veznedar, muhasebeci, veri hazırlama ve kontrol işletmeni gibi kadrolara alım yapılıyor. 

KPSS puanı ile merkezi atamalarda ise puan sınırı yoktur. Geçerli bir puan alan herkes tercih yapabiliyor.

Bakanlıkların memur alımları genellikle 70 KPSS ile olur ve 80 üstü alan adaylar, rahatlıkla bu ilanlara başvuru yapabiliyor.

Bunların yanı sıra Adalet Bakanlığı tarafından yapılan zabıt katibi, mübaşir, güvenlik görevlisi, hizmetli, icra katibi, CTE tarafındna yapılan infaz koruma memuru alımı ile diğer CTE ilanlarına, Bakanlıkların yaptığı düz memur alımlarına, sekreter, persone lalımlarına başvuru yapılabilir. EGM , MSB Jandarma tarafından yapılan sivil memur alımlarına da başvuru yapabilirler.

Öte yandan mezun olunan bölüme göre kurumlar alım yapmakta ve genellikle KPSS puan sınırı 70 olmaktadır. Siz hangi bölümden atama bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Bu şekilde yapılan kamu personeli alımlarını finans7.com olarak takipçilerimize anbean aktaracağız. KPSS en az 80, 81, 82, 83 ve 84 puala yapılacak memur alımlarından haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

EGM POLİS ALIMI KAÇ KPSS İLE OLACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan POMEM polis alımında lisans mezunlarından 60 puan istenmektedir. 60 KPSS puanı ile POMEM'e yapılacak polis alımı finans7.com'da olacak. Yani 70'in üzerinde alanlar rahatlıkla başvuru yapabilir. Ancak alımlarda 10 kat sınırı var Alınacak sayının 10 katı kadar aday mülakatlara çağrılıyor. Sizce bu kaldırılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

MSB JANDARMA KAÇ KPSS İLE ASKER ALIMI YAPILACAK?

TSK-MSB ve Jandarma'ya yapılacak subay astsubay alımında KPSS şartı 60 olarak isteniyor. Uzman erbaş alımında ise 50 puan şartı aranmaktadır. Yani 70 üzerie alan adaylar bu ilanlara başvuru yapabilir. Ancak alımlarda 10 kat sınırı var Alınacak sayının 10 katı kadar aday mülakatlara çağrılıyor. Sizce bu kaldırılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç