LGS sözel ve sayısal bölüm soru ve cevap anahtarı yayınlandı 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

LGS sözel ve sayısal bölüm soru ve cevap anahtarı yayınlandı 2024

Son dakika haberi: MEB 2024 LGS soru ve cevap anahtarları yayınlandı. İşte soru ve cevapları.

Sınav 2 Haz 2024 14:14 0
LGS sözel ve sayısal bölüm soru ve cevap anahtarı yayınlandı 2024

Son dakika: LGS soru ve cevap anahtarı yayınlandı. İşte sözel ve sayısal bölüm soru ile cevapları.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 2024 yılı Liselere Giriş Sınavı soru ile cevap anahtarının yayınlandığına yer verildi. MEB.gov.tr adresinden konu ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Millî Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezî sınava bu yıl 8'inci sınıftaki 1 milyon 38 bin 192 öğrenci başvurdu.

İki oturum hâlinde yapılan sınav, 973 yurt içi sınav merkezinde, 3 bin 891 okuldaki 62 bin 663 salonda; yurt dışında ise 11 sınav merkezinde, 11 okuldaki 35 salonda gerçekleştirildi.

Sınavın birinci oturumunda öğrencilere sözel alanda Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisiyle yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu. Sınavın ikinci oturumunda ise öğrencilere matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 soru yöneltildi.

Cevap anahtarları, sınavdan kısa bir süre sonra yayımlandı. Öğrenciler sınav kitapçıklarını sınavdan bir gün sonra sınava girdikleri okullardan alabilecek.

LGS merkezî sınav sonuçları 28 Haziran'da açıklanacak. Aynı gün yerleştirme sürecine ilişkin Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlanacak.

Sözel Bölüm Kitapçığı için tıklayın

Sayısal Bölüm Kitapçığı için tıklayın

SONUÇLAR NE ZAMAN?

Sınav sonuçları ise 28 Haziran 2024 tarihinde açıklanacak. Sonuçlardan haberdar olmak için takipte kalın.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç