LGS İlk ve İkinci Oturum Kaçta Bitiyor? Kaç Dakika Kaçta Bitecek?

LGS İlk ve İkinci Oturum Kaçta Bitiyor? Kaç Dakika Kaçta Bitecek?

Liselere Giriş Sınavı ilk ve ikinci oturumu hakkında son dakika açıklaması geldi ve sınavların kaçta biteceğine yer verildi.

Eğitim 05.6.2022 09:52 0
LGS İlk ve İkinci Oturum Kaçta Bitiyor? Kaç Dakika Kaçta Bitecek?

LGS birinci oturumu , ikinci oturumu kaçta bitiyor?

2022 LGS başladı. Saat 9.30'da başlayan sınav iki oturumdan oluşmaktadır. Sınava giren yüz binlerce öğrenci iki oturuma girecek ve sınavdan aldıkları puanla daha sonra tercihlerini yapacak. Çocukları sınava giren veliler ise ilk oturumun kaç dakika olduğunu, kaçta sona ereceğini araştırmaya başladı. 

Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada ilk ve ikinci oturumda sınav sürelerine ve soru sayısına yer verildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Merkezî Sınav, tüm il merkezleri ile gerekli görülen ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise sınava girecek en az 10 (on) öğrenci olmak kaydıyla belirlenecek yurt dışı sınav merkezlerinde Türkiye saati ile birinci oturum 09.30’da ve ikinci oturum 11.30’da başlayacaktır." denildi.

İLK OTURUM 75 DAKİKA

İlk oturumda öğrencilere 50 soru sorulacağı ve sorular için 75 dakika süre verileceği bildirildi. Açıklamada, "Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika" denildi. Saat 9.30'da başlayan sınav 10.45 'te sona erecek. 

İKİNCİ OTURUM 

İkinci oturumda ise öğrencilere 40 soru sorulacak. MEB açıklamasında sınavın 11.30'da başlayacağına yer verildi. Açıklamada, "ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacaktır" denildi.

DERSLER

Sınavda sorulacak dersler ile ilgili, "Birinci oturumda, 8’inci sınıf Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil, ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden sorular yöneltilecektir. " denildi.

İKİNCİ OTURUM SAAT KAÇTA BİTECEK

Saat 11.30'da başlayacak ikinci oturum 80 dakika sürecek ve 12.50'de sona erecek.

Yorumlar (0)

Seç