KYK yurdu çıkmayan öğrencilere ayda 3800 TL destek teklifi mecliste

KYK yurdu çıkmayan öğrencilere ayda 3800 TL destek teklifi mecliste

Son dakika haberi: KYK yurdu çıkmayan üniversitelilere ayda asgari ücretin 3'te 1'i oranında yardım yapılması teklifi mecliste.

Eğitim 8 Kasım 2023 0
KYK yurdu çıkmayan öğrencilere ayda 3800 TL destek teklifi mecliste

KYK yurdu çıkmayan üniversitelilere ayda 3800 TL kira yardımı teklifi mecliste.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu'na gelen kanun teklifinde öğrencilere müjdeli haber istendi. İstanbul Milletvekili Ali Gökçek'in imzası ile meclise verilen kanun teklifine baktığımızda üniversitelilere para yardımı yapılması istendi.

TBMM'de komisyona gelen Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Kredi Verilmesine İlişkin Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifine baktığımızda, özetinde şu ifadelere yer verildi: "Teklif ile; yurt içinde yükseköğrenim gören, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna yurt tahsisi için başvuruda bulunan ancak Kurum tarafından kendilerine yurt tahsis edilemeyen ihtiyaç sahibi öğrencilere her ay asgari ücretin üçte biri tutarında karşılıksız olarak kira yardımı verilmesi öngörülmektedir"

YÜKSEK ÖĞRENİM ÖĞRENCİLERİNE BURS KREDİ VERİLMESİNE İLİŞKİN KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ'nin tam metni şu şekilde:

MADDE 1- 3/3/2004 tarih ve 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Kredi Verilmesine İlişkin Kanunun 2 nci maddesinin 1 inci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. "Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu; yurt içinde yüksek öğrenim gören ve bu Kanuna göre çıkarılacak yönetmeliklerle belirtilen usul ve esaslar dahilinde yeterlikleri ve ihtiyaçları tespit edilen öğrencilere burs-kredi ve asgari ücretin üçte biri oranında kira yardımı verebilir"

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğü girer.

MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkam yürütür.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;