Kuyumcular Açıkladı! Altın Yıl Sonu 2000 TL Olacak!

Kuyumcular Açıkladı! Altın Yıl Sonu 2000 TL Olacak!

Altını olanların sürekli araştırdığı konu olan; altının yıl sonu ne olacağı sorusuna kapalı çarşı kuyumcuları yanıt verdi! İşte haberin detayları...

Altın 15 Kasım 2023 0
Kuyumcular Açıkladı! Altın Yıl Sonu 2000 TL Olacak!

Altın piyasasında oldukça hareketli günler geçiriliyor. Fiyatlarda yeni bir yükseliş trendi başlarken ABD’den gelen haberler altında doping etkisi yaptı. ANBD’de enflasyonun çok pozitif gelmesi ile beraber FED’in yeni bir faiz artırımı yapması çok düşük bir ihtimal olarak görülmeye başlandı. Bu da altın piyasasına destek oldu. FED baskısından kurtulan ons altın yükseliş hareketini yeniledi. İlk olarak 1.960 dolar barajını aşan ons altın gözünü 2.000 dolar üzerine çevirdi.

Altın için küresel ölçekte yükselişler meydana gelse de Türkiye için altın demek gram altın demek oluyor. Gram altın üzerinden Türkiye’de altın piyasası oluşurken kuyumcular bu piyasanın nabzını tutan isimlerin başında geliyor. Her ne kadar ekonomistler farklı değerlendirmeler yaparak altın yatırımcılarına yol gösterseler de altın ile yakın temas kurup uzun yıllar bu alanda tecrübe edinen kıyumcu esnafları en doğru analizleri yapabiliyorlar.

Altın Kaç Lira Olur Bu Fiyattan Alınır Mı? - Foto Galeri - Memurlar.Net

GRAM ALTINDA 2024 TAHMİNİ!

Altın fiyatları hakkında yeni bir değerlendirmenin zorunlu olduğunun altını çizen Kapalıçarşı kuyumcu esnaflarından Bahtiyar Erdoğan, “Gelinen süreçte altın fiyatları için yeni bir değerlendirme zaruri olmuştur. Altın piyasası çok hareketli ve anlık değişen bir piyasa. Şu anda elimizde olan veriler ve beklentilere göre altında yükselişleri yıl sonuna kadar takip edeceğiz. Ancak bu yanlış anlaşılmasın. Bazı zamanlarda geri çekilmeler olacaktır. Bir malın fiyatının sürekli artması ekonominin ilkelerine aykırıdır.

Bugün gram altında 1.860 TL fiyatını gördük. Altının baskıdan kurtulduğunda fiyatının yükseleceğini biliyorduk. Bu yükselişi görmeye başladık. Dolar kuru da yükseliyor, ons altın da çıkıyor. Bu da gram altında katmerli yükseliş oluyor. Gram altın fiyatında yıl kapanmadan 2.000 TL üzerini göreceğimizi düşünüyorum. Halen daha altın almamış olanlar varsa acele etsinler. Şu anda geç kalmadılar ama bir süre sonra geç kalmış olacaklar. 2024 yılında gram altında 2.000 TL ve üzerini konuşacağız.” dedi.

Altın yatırımcıları dikkat! Bunu yapan pişman olur! Gram altın ne kadar?  Gram altın son dakika, altın fiyatları, altın ne kadar? altın ne kadar  olacak?

YILIN SON HAFTASI GRAM ALTIN FİYAT BEKLENTİSİ

Bir başka kuyumcu esnafı Şenol Bekar ise yaptığı değerlendirmesinde, “Müşterilerimizden altına yoğun bir talep var. İnsanlar altın fiyatlarının yükseleceğini gördüler. Altın satmak isteyen müşteri sayımız yok denecek kadar az. Onlar da ev veya otomobil alacaklar ise satıyorlar. Bugün 1.860 TL’den gram altın işlemi yapıyoruz. Bu fiyatın 1 ay içerisinde 1.950 TL’yi görmesi mümkün. Yılın son haftasında da 2.000 TL zorlanacaktır.” ifadelerini kullandı.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;