Kurbanlık fiyatları uçtu: İşte küçükbaş ve büyükbaş fiyatları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kurbanlık fiyatları uçtu: İşte küçükbaş ve büyükbaş fiyatları

Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları yakından araştırılmaya başlandı. İşte kurbanlık fiyatları.

Haberler 25 Mayıs 2024 0
Kurbanlık fiyatları uçtu: İşte küçükbaş ve büyükbaş fiyatları

Kurbanlık fiyatları uçtu: İşte küçükbaş ve büyükbaş fiyatları.

Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları yakından araştırılmaya başlandı. Adana'da kurbanlık canlı kilo fiyatları açıklandı. Küçükbaş koyunlar ve büyükbaş tosunlar 250 TL, keçilerin fiyatı 200 TL, keçi ve düvelerin fiyatı ise 230 TL olarak belirlendi. Kesim ücretleri ve kıyma çekme hizmetinin fiyatı da açıklandı.

Kurbanlık kesim hizmetleri de belli oldu. Küçükbaş hayvanlar için 500 lira, büyükbaş hayvanlar için ise 4 bin lira olarak belirlenen kesim ücretleri, dörde bölünmek şartıyla bayram hazırlıkları açısından önemli bilgiler verdi. Kıyma çekme hizmetinin kilogram başına maliyeti 15 lira olarak açıklandı.

KURBAN BAYRAMI TARİHLERİ

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi takvimine göre Kurban Bayramı arifesi olan 15 Haziran Cumartesi gününe denk geliyor. Tatilin ilk günü 16 Haziran Pazar, ikinci günü 17 Haziran Pazartesi, üçüncü günü 18 Haziran Salı, dördüncü ve son günü ise Çarşamba olarak kayıtlara geçti. 19 Haziran.

Kurban Bayramı tatillerinin dokuz gün olup olmayacağına ilişkin henüz bir bilgi bulunmuyor. 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç