Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? İşte takvim
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? İşte takvim

Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Bayram tatili kaç gün? 20 ve 21 Haziran tatil edilecek mi?

Yaşam 27 Mayıs 2024 0
Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? İşte takvim

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

2024 yılı Kurban Bayramı'nın ilk günü Pazar gününe denk geliyor. Cumartesi günü ise Arife günü olarak idrak edilecek. Bayrama az süre kala kamu personelleri ile özel sektör çalışanları, bayram tatilinin kaç gün olacağını araştırmaya başladı.

Bu konuda son dakika açıklaması geldi ve sektör yetkilileri, bayram tatilinin 9 gün olmasını istedi. Konu ile ilgili açıklama yapan AKTOB Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, "Haziran ayında yüksek sezon başlıyor. Yüksek sezon açılışını da okulların tatil edilmesi ve Kurban Bayramı ile yapacağız. Okulların kapacak olması nedeniyle Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi hükümetimizden Kurban Bayramı tatilinin de 15 Haziran'dan 23 Haziran'a, aradaki 20-21 Haziran perşembe ve cuma günlerinin de resmi tatil şeklinde toplam 9 gün tatil ilan edilmesini talep ediyoruz. 9 günlük bayram tatili beklentimiz var. Eğer haziran ayı başına kadar 9 gün olarak açıklanırsa, iç turizm hareketliliğini daha da artıracaktır" dedi ve bayram tatilinin 9 gün olmasını talep etti.

9 GÜN OLUR MU?

Takvime baktığımızda 16-17-18 ve 19 Haziran tarihleri Kurban Bayramı olacak. 15 Haziran ise yarım gün tatil olacak. Ancak hafta sonuna denk geldiği için memurlarda bir değişiklik olmayacak. Bayram 19'unda bitecek ve ekstra bir açıklama yapılmazsa kamu personelleri 20 Haziran'da mesaiye başlayacak. Ancak beklentilerimize göre tatil açıklamasının gelmemesini bekliyoruz. Sizce 9 gün tatil olmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç