Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçı alımı başvuru sonuçları açıklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçı alımı başvuru sonuçları açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2024 yılı sözleşmeli sanatçı alımı sonuçlarının açıklandığına yer verildi.

Sınav 5 Tem 2024 0
Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçı alımı başvuru sonuçları açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçı alımı sonuçları açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi internet sayfası duyurular kısmından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada farklı illerde istihdam etmek üzere sözleşmeli sanatçı alımına başvuruların geçen Mart ve Nisana aylarında alındığına yer verildi.

Söz konusu personel alımının sonuçları açıklandı. Ktb.gov.tr adresinden konu ile ilgili yayınlanan sonuç duyurusunda, "Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Mersin, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa illerinde bulunan sanat birimlerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrası kapsamında "Sözleşmeli" olarak çalıştırılmak üzere 18 Mart 2024-28 Nisan 2024 tarihleri arasında yapılan 4/B Sözleşmeli Sanatçı Alım Sınavının yerleştirme sonuçları Kariyer Kapısı üzerinden duyurulmuştur" denildi ve sonuçlara ilişkin şu ifadelere yer verildi:

"Adaylar sınav sonuçlarına Kariyer Kapısı platformunun https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden ulaşabilirler.

Sınav sonuçlarına itirazlar, sınav sonuçlarının ilanından itibaren 10 (on) gün içinde Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün Zübeyde Hanım Mah. Roma Meydanı Hipodrom Cad. No:6/33 Altındağ/ANKARA adresine dilekçe ile yazılı olarak elden, posta ya da kargo yoluyla yapılacaktır. Posta ya da kargo yoluyla yapılan başvurularda dilekçenin son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlük evrak birimine ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Genel Müdürlük evrak birimine ulaşan itirazlar ile e-posta, faks vb. yollarla yapılan itirazlar işleme konulmayacaktır. İtiraz üzerine yapılan değerlendirme sonuçları, itirazda bulunan adayların itiraz dilekçelerinde belirtikleri adreslerine gönderilecektir"

Kadın erkek ilana başvuru yapacak adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç