Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı 2023

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı 2023

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı. İşte gelen son dakika açıklaması.

Sınav 10 Mayıs 2023 23:00 1
Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı 2023

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruda personel alımı başvuru sonuçlarının açıklandığına yer verildi. 

165 PERSONEL ALIMI SONUÇLARI

Başvuruları elektronik ortamda 17.03.2023- 31.03.2023 tarihleri arasında alınan 165 Sözleşmeli Personel Alımı kapsamında, adaylar sonuçlarına Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresi üzerinden de ulaşabileceklerdir.

Yerleştirilen ASİL ADAYLARIN aşağıda belirtilen belgeleri en geç 22.05.2023 günü mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır.

NOT: Son 1 yıl içerisinde aynı unvanda 4/B sözleşmeli statüde çalışmakta olan ya da kurumlarınca sözleşmesi fesh edilen veya sözleşmesini tek taraflı fesh eden adayların atamaları kesinlikle yapılmayacaktır.

Atamaya esas belgelerini teslim etmeyecek adayların, nüfus cüzdanlarının önlü arkalı fotokopisi ekli olarak feragat dilekçesi yazarak isealim.pgm@ktb.gov.tr  adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir.

Mimar, Mühendis 1, Mühendis 2, Mühendis 3 ve Mühendis 4 pozisyonları için süreç devam etmekte olup, sonuçlandığında ilan edilecektir.

YERLEŞTİRİLEN ASİL ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

1- Dilekçe 

2- Öğrenim Belgesi aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

3- Nüfus Cüzdanı aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

4- Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna yerleştirilen adaylar için Özel Güvenlik Kartı (arkalı önlü) ya da Özel Güvenlik Sertifikası aslı veya onaylı örneği,

5- KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

6- Heyet Raporu;

a) Büro Personeli ve Bahçıvan pozisyonlarına yerleştirilen adaylar için; Heyet Raporu (Asıl), heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

b) Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna yerleştirilen adaylar için; Heyet Raporu (Asıl), "Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmadığını" gösteren heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir. Adayların boy ve kilolarının ilgili kurum tarafından verilen sağlık raporunda mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.

Erkek adaylar için boyunun 170 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir. (Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.)

Kadın adaylar için boyunun 160 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir, (Örneğin boy uzunluğu 160 cm ise kilosu en fazla 60+15=75 kg ve en az 60-13=47 kg olmalıdır.)

c)Temizlik Personeli için; "Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmadığını" gösteren Heyet Raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

 

7- Mal Bildirimi (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

8- 09.05.2023 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

9- Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır) Askerlik hizmetini tamamlamış adayların Terhis Belgesi örneği.

10- Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

11- Herhangi bir sağlık güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)   

12- 6 adet vesikalık fotoğraf  

Bu ilan tebliğ niteliğinde olup, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

İlgililere duyurulur.

40 MEMUR ALIMI SONUCU

Başvuruları 31.03.2023-14.04.2023 tarihleri arasında alınan 40 Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Uzmanı alımı kapsamında sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar, 25-26-27.05.2023 tarihlerinde Atatürk Bulvarı Kavaklıdere Mahallesi No:149 Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı binasında 09:30’dan itibaren sözlü sınava katılacaklardır.
Adaylar hangi gün sınava gireceklerini listeden (lütfen tıklayınız…) öğrenebilecektir.
Adayların sınav saatinden 30 dakika önce kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ile hazır bulunmaları gerekmektedir.
Adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
İlgililere duyurulur.

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 25 Gün Önce
Elif Samam