Kültür ve Turizm Bakanlığı 81 İlde 465 Kütüphaneci Alımı Başvuruları Başladı! İşte Başvuru Ekranı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 81 İlde 465 Kütüphaneci Alımı Başvuruları Başladı! İşte Başvuru Ekranı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde gelmiş olan personel alımı ilanı için başvuru süreci başladı. Başvuru şartları ve detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kamu 28 Mart 2022 08:01 0
Kültür ve Turizm Bakanlığı 81 İlde 465 Kütüphaneci Alımı Başvuruları Başladı! İşte Başvuru Ekranı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde gelmiş olan personel alımı ilanı için başvuru süreci başladı. Başvuru şartları ve detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.


Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 465 kişilik kadro ile Kütüphaneci alımı yapacağını paylaşmıştı. Başvuruda bulunacak adayların beklediği süreç bugün başladı .Peki 81 ilde alım yapılacak olan kütüphaneci alımı kadrosuna kimler başvuru yapabilecek? Başvurular nereden yapılacak? KPSS Şartı ver mı? İşte tüm detaylar...


KONTENJAN DAĞILIMI

İlana göre başvuru yapılabilecek iller ve kontenjanlar şöyle:


Adana (5), Adıyaman (4), Afyonkarahisar (6), Ağrı (5), Aksaray (2), Amasya (2), Ankara (23), Antalya (3), Ardahan (2), Artvin (3), Aydın (6), Balıkesir (6), Bartın (2), Batman (3), Bayburt (1), Bilecik (4), Bingöl (4), Bitlis (2), Bolu (2), Burdur (5), Bursa (5), Çanakkale (3), Çankırı (8), Çorum (6), Denizli (8), Diyarbakır (8), Düzce (4), Edirne (5), Elazığ (5), Erzincan (5), Erzurum(9), Eskişehir (5), Gaziantep (3), Giresun (7), Gümüşhane (3), Hakkari (1), Hatay (6), Iğdır (1), Isparta (6), İstanbul (76), İzmir (7), Kahramanmaraş (5), Karabük (3), Karaman (2), Kars (3), Kastamonu (9), Kayseri (8), Kırıkkale (5), Kırklareli (3), Kırşehir(2), Kilis (1), Kocaeli (4), Konya (10), Kütahya (8), Malatya (8), Manisa (7), Mardin (3), Mersin (3), Muğla (4), Muş (3), Nevşehir (4), Niğde (3), Ordu (9), Osmaniye (2), Rize (6), Sakarya (6), Samsun (6), Siirt (4), Sinop (3), Sivas (10), Şanlıurfa (5), Şırnak (3), Tekirdağ (4), Tokat (5), Trabzon (10), Tunceli (2), Uşak (2), Van (8), Yalova (1), Yozgat (8), Zonguldak (2).


KPSS ŞARTI

Resmi gazete üzerinden yayımlanan 465 kamu personeli alımına başvuru yapacak adaylardan KPSSP3 puan türünden en az 70 ve daha yukarı puan alma şartı bulunuyor.


KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?


GENEL ŞARTLAR


Başvuracak adaylarda aranılan nitelikler ile 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesindeki genel şartlar ve ilan edilen münhal pozisyon için belirtilen özel şartlar aranır:


1. Türk Vatandaşı olmak


2. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak


3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak


4. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak


5. Askerlik durumu itibariyle;


a) Askerlikle ilgisi bulunmamak


b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak


c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,


6. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.


ÖZEL ŞARTLAR


1. Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren; bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon ve enformasyon programlarının herhangi birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekmektedir.


2. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu için KPSSP3 puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısının üç katı aday sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. En son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılacaktır.


3. Adayların, son başvuru tarihi itibarıyla, ilanda belirtilen öğrenim ve bölüm mezunu olmaları gerekmektedir.


KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular elektronik ortamda 28/03/2022-11/04/2022 tarihleri arasında alınacaktır. 2. Başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektirKAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN


Yorumlar (0)

Seç