Kültür ve Turizm Bakanlığı 1629 personel alımı başvuru sonuçları Kariyer Kapısı'nda açıklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kültür ve Turizm Bakanlığı 1629 personel alımı başvuru sonuçları Kariyer Kapısı'nda açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 1629 personel alımı başvuru sonuçları açıklandı. İşte gelen son dakika bilgileri ve isim listesi, KPSS taban puanları.

Sınav 25 Mart 2024 1
Kültür ve Turizm Bakanlığı 1629 personel alımı başvuru sonuçları Kariyer Kapısı'nda açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı. İsim listesi, KPSS taban puanlarına nasıl ulaşırım?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 1629 personel alımı hakkında beklenen açıklama geldi ve başvuru sonuçları açıklandı. Sonuçlar KTB resmi internet adresi duyurular kısmından açıklanırken sonuçların Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden sorgulanabileceğine yer verildi.

Açıklanan sonuç duyurusuna baktığımızda şu ifadelere yer verildiği görülüyor:

Başvuruları elektronik ortamda 25.01.2024-08.02.2024 tarihleri arasında alınan 1629 Sözleşmeli Personel Alımı kapsamında, KPSS puan sıralamasına göre yerleştirilmeleri yapılan pozisyonlardaki (ÇOCUK GELİŞİMCİSİ, BÜRO PERSONELİ, KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ, AŞÇI, TEMİZLİK PERSONELİ, ŞOFÖR ve BAHÇIVAN) adaylar sonuçlarına Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresi üzerinden de ulaşabileceklerdir.

KPSS puan sıralamasına göre yerleştirilmeleri yapılan pozisyonlardaki (ÇOCUK GELİŞİMCİSİ, BÜRO PERSONELİ, KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ, AŞÇI, TEMİZLİK PERSONELİ, ŞOFÖR ve BAHÇIVAN) yerleştirilen;

ASİL ADAYLARIN aşağıda belirtilen belgeleri en geç 03.04.2024 günü mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır.

NOT: Son 1 yıl içerisinde aynı unvanda 4/B sözleşmeli statüde çalışmakta olan ya da kurumlarınca sözleşmesi fesh edilen veya sözleşmesini tek taraflı fesh eden adayların atamaları kesinlikle yapılmayacaktır.

Atamaya esas belgelerini teslim etmeyecek adayların, nüfus cüzdanlarının önlü arkalı fotokopisi ekli olarak feragat dilekçesi yazarak [email protected]  adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir.

YERLEŞTİRİLEN ASİL ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

1-Dilekçe

2-Öğrenim Belgesi aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

3-Nüfus Cüzdanı aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

4- Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna yerleştirilen adaylar için Özel Güvenlik Kartı (arkalı önlü) ya da Özel Güvenlik Sertifikası aslı veya onaylı örneği,

5- Şoför pozisyonuna yerleştirilen adaylar için Ehliyet ve SRC belgeleri fotokopileri,

6- KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

7-Heyet Raporu;

a) Çocuk Gelişimcisi, Büro Personeli, Aşçı, Şoför ve Bahçıvan pozisyonlarına yerleştirilen adaylar için; Heyet Raporu (Asıl), heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

b)Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna yerleştirilen adaylar için; Heyet Raporu (Asıl), "Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmadığını" gösteren heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir. Adayların boy ve kilolarının ilgili kurum tarafından verilen heyet raporunda mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.

Erkek adaylar için boyunun 170 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir. (Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.)

Kadın adaylar için boyunun 160 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir, (Örneğin boy uzunluğu 160 cm ise kilosu en fazla 60+15=75 kg ve en az 60-13=47 kg olmalıdır.)

c)Temizlik Personeli için; "Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmadığını" gösteren heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

8-Mal Bildirimi (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

9-25.03.2024 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

10-Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır) Askerlik hizmetini tamamlamış adayların Terhis Belgesi örneği.

11-Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

12-Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)   

13- Kamu Kurumlarında çalışan, son 1 yıl içinde çalışıp ayrılan adaylar için, Kurumlarından alacakları, hangi pozisyon, statü ve ünvanda çalıştığını gösteren Resmi Belge (Amir onaylı hizmet belgesi, Barkodlu belge vb.)

14- 6 adet vesikalık fotoğraf  

Bu ilan tebliğ niteliğinde olup, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

İlgililere duyurulur.

Sonuçlara ve KPSS taban puanlarına "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/" adresinden ulaşabileceksiniz.

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Heyet raporu 20 günden önce verilmiyor 3 Nisan tarihine nasıl yetişecek bilgisi olan var mı