Kültür ve Turizm Bakanlığı 154 Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı, Teknisyen ve Tekniker Alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı 154 Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı, Teknisyen ve Tekniker Alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bir ilan daha yayımlandı ve 154 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi.

Kamu 25.4.2022 17:03 0
Kültür ve Turizm Bakanlığı 154 Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı, Teknisyen ve Tekniker Alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2022 yılı mühendis, mimar, teknisyen, tekniker ve şehir plancısı alımı ilanı yayımlandı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunları arasından toplamda 154 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilecek personeller Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre çalıştırılacak. Söz konusu personel alımında aranan başvuru şartları ve başvuruya dair bilgiler şu şekilde:

 

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru genel şartları şu şekilde sıralandı:

  • Türk Vatandaşı olmak,
  • Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

ALIM YAPILAN KADROLAR VE HER KADRO İÇİN İSTENEN BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

İlanın detayları şu şekilde:

TÜM KADROLAR VE BAŞVURUYA İLİŞKİN TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU TARİHİ

Söz konusu personel alımında adayların KPSS'ye girmiş olması şartı aranmaktadır. KPSS 'den en az 70 alan adaylar ilana başvuru yapabilecek ve alınacak aday sayısının 3 katı kadar mülakat aşamasına alınacak. İlana başvurular 29/04/2022-13/05/2022 tarihleri arasında alınacak. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi resmi sayfası kamu ilanları kısmından 29 Nisan'dan sonra yapabilecek. Başvurular başladığında haberdar olmak için uygulamamızı aşağıdaki linklerden indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç