Kripto Paraların Neden Düştüğü Belli Oldu: İşte Bitcoin'i Düşüren O Açıklama

Kripto Paraların Neden Düştüğü Belli Oldu: İşte Bitcoin'i Düşüren O Açıklama

Son dakika haberi: Avrupa'dan gelen kripto p ara açıklamasından sonra tüm kriptolar yeniden düşmeye başladı.

Kripto Paralar 24.5.2022 14:59 0
Kripto Paraların Neden Düştüğü Belli Oldu: İşte Bitcoin'i Düşüren O Açıklama

Son dakika : Kripto paralarla ilgili dikkat çeken açıklamadan sonra Bitcoin düşmeye başladı. 

Kripto paralarla ilgili gelen son dakika açıklaması, coinleri düşürmeye başladı. Gelen son veirlere göre Bitcoin yüzde 4'e yakın değer kaybederken Ethereum'da kayıp yüzde 5'leri aştı. Yaşanan bu düşüş sonrası kripto para yatırımcıları, düşüşün nedenini araştırmaya başladı.

Avrupa Merkez Bankası üyesi ve Fransa MB Başkanı Francois Villeroy bir son dakika açıklamasında bulundu ve kripto paralaırn denetiminin, gözetiminin acilen yapılması gerektiğini, bunun Avrupa için önde gelen konulardan olduğunu söyledi. Avrupa'nın kripto paralarla ilgili yeni kurallarını bu yıl ortaya koyması gerektiğini söyleyen Villeroy, bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması için çağrıda bulundu.

Dünya Ekonomik Forumu'nun Davos toplantılarına katılan ve burada ekonomi ile ilgili dikkat çeken mesajlar veren Villeroy, kripto paraların regüle edilmesi gerektiğini söyleyerek,  "Yüksek getiri ve düşük risk ile bir yatırım yapabilmek bir illüzyon. Kripto varlıklar regüle edilmeli. Bu ayrıca bir kara para aklama ile mücadele meselesi" dedi ve kara paraya karşı mücadele vurgusu yaptı.

BU YIL YAPILABİLİR

Söz konusu düzenlemenin , denetim konusunun çok acil olduğunu söyleyerek sözlerini sürdüren Villeroy, "Avrupa'da bu düzenlemeleri bu yıl yapabileceğimizi güçlü şekilde umuyorum" diye konuştu.

REGÜLE ETMEK NEDİR?

Kelime anlamı ile regüle kontrol altına alma demektir. Özel sektör ve kamu teşebbüslerinin faaliyetlerini yürütüş tarzlarını kontrol altında tutma amacıyla konulan kurallar diye ifade edilir. 

BİTCOİN NE KADAR?

Kripto para piyasasından alınan son dakika bilgilerine göre 1 Bitcoin 29 bin 259 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum ise bin 963 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Diğer kripto para birimlerinde ise son fiyatlar şu şekilde:

1 BNB 322 dolar.

1 XRP fiyatı 0.40 dolar seviyesinde.

1 SOL fiyatı 49 dolar seviyesinde.

1 Doge Coin ise 0.0835 dolar.

2 ay önce 1710 TL olan 1 Terra Luna ise şimdi 0.002648 TL seviyesinde.

Günün en çok artan alt coini ise yüzde 500'le Pappay oldu. Sabah 000004153 TL olan Pappay, 0.00002425 TL seviyesinde.

En çok düşen alt coin ise yüzde 93 ile Pixel Swap adlı kripto para oldu.

Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)

Seç