Kremlin Açıkladı! Erdoğan ve Putin Görüşecek!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kremlin Açıkladı! Erdoğan ve Putin Görüşecek!

Kremlin, Erdoğan ve Putin'in yakın zamanda görüşeceklerini açıkladı! İşte haberin detayları...

Siyaset 25 Ağu 2023 14:20 0
Kremlin Açıkladı! Erdoğan ve Putin Görüşecek!

Kremlin Sözcüsü Peskov yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Vladimir Putin'in yakında görüşeceğine dair bir anlayış mevcut" dedi.

Kremlin Sözcüsü Peskov Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in yüz yüze görüşmesine ilişkin soruya yanıt verdi.

Peskov "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Vladimir Putin'in yakında görüşeceğine dair bir anlayış mevcut" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN "PUTİN İLE BİR ARAYA GELİP KONUŞACAĞIZ" DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Macaristan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Eylül ayı içerisinde Hindistan’da G-20 toplantısı, ABD’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu var. Bu yoğunluk içerisinde fırsat bulursak Sayın Putin ile yüz yüze bir araya gelip konuşacağız. Yakında Dışişleri Bakan'ım bir Rusya seyahati yapabilir. Çünkü bu işin yüz yüze olması büyük önem arz ediyor ve bu şekilde neticeyi almak çok daha isabetli olacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

Bundan sonraki süreçte kendisinin arabuluculuğuyla tekrar bir barış görüşmesinin gerçekleşip gerçekleşmeme durumuna ilişkin soru üzerine ise "Biz ona gayret ediyoruz, temennimiz odur. Yani Zelenskiy'nin gelişi, onunla yaptığımız görüşmeler, aynı zamanda NATO Liderler Zirvesi'nde yaptığımız görüşmelerde bunları etraflıca konuştuk. Temennim o ki iki liderin burada bizim arabuluculuğumuza eyvallah etmesiyle netice alırız" yanıtını vermişti.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç