Kredi Kartlarında Yeni Dönem Başladı!

Kredi Kartlarında Yeni Dönem Başladı!

Orta Vadeli Program'ın duyurulmasından sonra kredi kartlarına gelecek düzenlemeler gecikmedi! İşte kredi kartlarında yeni dönem ve detaylar...

Kredi 9 Eylül 2023 23:41 0
Kredi Kartlarında Yeni Dönem Başladı!

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Orta Vadeli Program'da (OVP) kredi kartı kullanımının yeniden düzenleneceğine ilişkin mesajlarin yer alması sonrası bankalar harekete geçti. Bununla beraber kart limitlerinin artırılma süreçlerinin zorlaştırıldığı ortaya çıktı..

Periyodik olarak bankalar tarafından artırılan veya müşterinin talebi üzerine kolay şekilde yükseltilen kredi kartı limitlerinde prosedürler zorlaştırıldı.

LİMİT ARTIRIMI İÇİN GELİR BELGESİ İSTENMEYE BAŞLADI

Son dönemlerde limit artırımı talep edilen müşterilerin gelir durumlarının daha dikkatli incelendiği öğrenilirken, özellikle yabancı şirketlerde döviz üzerinden çalışan, yüksek gelirli kişilerden limit artırımı için şirketlerinden gelir belgesi istenmeye başlandı.

Bazı bankalar, şirketlerden gelen gelir belgelerinin yabancı dilde olması halinde, yeminli tercümandan çeviri talep ediyor ve ancak bundan sonra limit artırımı talebi değerlendiriliyor.

SANAL KART KULLANIMI ARTIYOR

Özellikle cep telefonu, bilgisayar, beyaz eşya gibi alışverişlerini kredi kartı limitleri nedeniyle tamamlayamayan müşterilere, sanal kart alternatifi sunuluyor. İnternet bankacılığı üzerinden de başvurulabilen sanal kartlarda limiti müşterinin kendisi belirliyor.

 

Yorumlar (0)

Seç