Kredi kartı taksitleri kalkıyor mu: Flaş açıklama geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kredi kartı taksitleri kalkıyor mu: Flaş açıklama geldi

Son dakika haberi: Kredi kartına taksitler hakkında flaş açıklama geldi. Açıklama Bakan Şimşek'ten, değerlendirme ise Şenol Babuşçu'dan geldi.

Kredi 25 Ara 2023 3
Kredi kartı taksitleri kalkıyor mu: Flaş açıklama geldi

Kredi kartlarına taksitler kalkıyor mu: Flaş açıklama geldi.

Kredi kartlarına ilişkin son dakika açıklaması geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaptığı son dakika açıklamasında kredi kartlarına taksitlerle ilgili dikkat çeken ifadeler kullanırken konu ile ilgili ilk ve en önemli yorum Şenol Babuşçu'dan geldi. Peki kredi kartı taksitler kalktı mı? Taksit sayısı azaltılacak mı?

Geçtiğimiz gün iş dünyası ve banka yetkilileri ile bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomide devam eden sıkılaşmanın biraz daha süreceğini, KKM'nin zamanla sona erdirileceğini, kirada yüzde 25 zam sınırının kaldırılacağını ve ikinci evi olanlara ek vergiler geleceğini söyledi.

KKM hesaplarının kademeli şekilde bitirileceğini, şirketlere vergi desteği uygulamasının sona ermesinden sonra çıkışların daha da artacağını söyleyen Bakan Şimşek, KKM'nin aniden bitirilmeyerek bu şekilde zamanla kaldırılacağını söyledi.

Kirada 1 Temmuz 2024 tarihinde yüzde 25 zam sınırı kalkıyor. Bakan Şimşek açıklamasında kirada yüzde 25 zam sınırlamasını uzatmayacaklarını söyledi.

İki evi olanlar için ek vergi planlandığı ve fiyatı pahalı evlerden daha fazla vergi alınacağı bildirildi.

KREDİ KARTLARI

Bakan Şimşek açıklamasında kredi kartları ile ilgili "Dünyada kredi kartına taksit uygulayan tek ülkeyiz ve bu uygulamalar vatandaşın gelirinden fazla harcamasına neden oluyor, bu iyi bir şey değil" ifadelerini kullandı.

İLK YORUM: KREDİ KARTI TAKSİTLERİ KALKIYOR

Alış verişe gittiğimizde kredi kartına taksit yapması en önemli tercih sebebimiz oluyor. Cebinde 2-3 kartı olan vatandaşlar, en fazla taksit yapabildiği kartı kullanarak borçlarını erteliyor ve ödemelerini taksitlere bölerek daha rahat ödemek istiyor.

ZiraatBankası (E)Genel Müdür Yardımcısı, Halkbank(E)Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşçu yaptığı son dakika açıklamasında bunun kredi kartlarına taksitlerin kaldırılacağı şeklinde yorumladı.

Sizce kredi kartı taksitleri kaldırılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
İnsanların kredi kartı kullanmalarındaki amaç zaten taksit olanağının olması.Nakit alabilecek durumu olan insanlar zaten kart kullanmazlar.Kredi kartından taksit kaldırılırsa kredi kartının hiç bir önemi kalmaz.
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Öyle bir durumda kredi kartlarımızı iptal ederiz olan bize olmaz bankalara olur bakan bu işi tekrar düşünsün
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Bence bankaya hiç bulaşılmasın en doğrusu bu