Kredi kartı başvurunuz onaylanmadıysa bunları mutlaka yapın

Kredi kartı başvurunuz onaylanmadıysa bunları mutlaka yapın

Bankalara başvuru yaptınız ama kredi kartı başvurunuz onaylanmadı mı? İşte kredi kartı başvurunuzun onaylanması için izlemeniz gereken adımlar.

Kredi 10 Kasım 2023 0
Kredi kartı başvurunuz onaylanmadıysa bunları mutlaka yapın

Kredi kartı çıkmayanlar için son dakika açıklaması: Bunları yapın.

Birçok vatandaş, yükske enflasyon ortamında kredi kartı alarak alacağı şeyleri taksite böldürmeyi, ödemeleri daha rahat yapmayı planlıyor. Bu kapsamda bankalara akın eden vatandaşlar, kredi kartı başvurularını adeta patlattı.

Ancak başvurusu kabul edilmeyen yüz binlerce kişi var. Vatandaşlar, düşük kreid notları ya da düzenlli gelirleri olmadığı için kredi kartı alamıyor. Bu konuda mağdur olan vatandaşlar, ne yapmaları gerektiğini araştırmaya başladı. Peki kredi kartı çıkması için neler yapılmalı? Hangi yollar izlenmeli?

Yapı Kredi Bankası bu konuda bir açıklama yaptı ve kredi kartı çıkması için vatandaşların ne yapması gerektiğini tek tek yazdı.

Öncelikle kredi kartı başvurusu yaparken tüm bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde girdğinizden emin olun. Kredi kartı başvurusu yaparken toplam net gelirinizi de sisteme eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Net olmayan, öylesine yazılmış yüksek rakamlar bile olsa onaylanma ihtimali düşük olacaktır. Sisteme eksiksiz girdiğiniz bilgiler onaylanma ihtimalini artıracaktır. Toplam net gelir şu şekilde; maaş ve serbest meslek gelirinize ek olarak düzenli kira, gayrimenkul ve banka menkul kıymet gelirleri toplamıdır.

Bunu yaptığınızda da onaylanmıyorsa, öncelikle geciken borçlarınıza bir bakın. Herhangi bir kredi çekmiş ve borcunuzu geç ödemişseniz bu borçlarınızı hemen kapatın. Sadece kredi kartı başvurusu yaptığınız bankaya değil diğer bankalara olan borçlarınız da kredi kartı almanızı engeller. Bu nedenle borçlarınızı kapatın. Borcunuzu kapattıysanız, ama hala borçlu görünüyorsanız bunun için bankaya müracaat edin.

Kredi kartı çıkmasının en önemli etkenlerinden biri de borçlarınızı zamanında ödeyip ödemediğinizdir. Tüm borçlarınızı zamanında ödeyin ve geciktirmeyin. Başka bankalardan kredi kartınız varsa bu kredi kartlarının asgari tutarını ödemeniz kredi notunuzu düşürecektir. Bu nedenle borcun tamamını ödeyin.

Kredi notunuzun artması için düşük miktarda bile olsa kredili ürün alın ve ödemelerinizi düzenli şekilde yapın.

EN ÖNEMLİ ADIM

Başvuru onaylanması için, ihtimalin daha da artması için Teminatlı Kredi Kartı ürününe başvuru yapın. Sabit bir teminat karşılığında kredi kartınızı alabiliyorsunuz. Bu kart, kredi notunuzu da yükseltir.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;