KPSS'siz kura ile 5 şehre 1748 TYP işçi alım ilanı geldi: İşte başvuru 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

KPSS'siz kura ile 5 şehre 1748 TYP işçi alım ilanı geldi: İşte başvuru 2023

İŞKUR üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında 5 şehre 1748 TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

TYP 14 Ağu 2023 16:03 4
KPSS'siz kura ile 5 şehre 1748 TYP işçi alım ilanı geldi: İşte başvuru 2023

1748 TYP işçi alımı yapacak.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada toplum yararına çalışma programı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına 5 şehirde 1748 TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. Bizde bu yazımızda esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden ve e devlet kapısı üzerinden başlayan başvuruların detaylarına yer verdik.

TYP NEDİR?

TYP, uzun adı ile Toplum Yararına Programlar. Bu programlar kapsamında kamuya işçi alımları yapılıyor. Yapılan işçi alımında adaylar kamuda geçici olarak istihdam ediliyor. Geçici olarak çalışan işçiler 6 ve 9 aylık süreçte çalışır. İş sonunda adaylar işsiz kalır.

ALIM YAPILAN İLLER

Alımlar Kocaeli, Kahramanmaraş, Düzce, Adıyaman, Sinop, illerine yapılıyor. Diğer iller için de önümüzdeki günlerde işçi alımı gelecek. Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Diğer illere TYP işçi alımı ilanı geldiğinde bildiirmle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

İŞKUR üzerinden yapılan personel alımı ilanları şu şekilde:

BAŞVU ŞARTLARI NEDİR?

Kaymakamlıklar, Valilikler ve hizmet götürme birlikleri bünyesine yapılan KPSS'siz işçi alımlarına adaylardan mezuniyet şartı aranmıyor. İkamet şartı ile yapılan alıma başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kuruma kayıtlı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvuru yapabilmek için esube.iskur.gov.tr adresine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın ve kısmına tıklayarak İŞ ARAYAN VE TOPLUM YARARINA PROGRAM kısmına giderek yapabileceksiniz.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (4)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
bitlis için nezaman gelecek
Ziyaretçi 10 Ay Önce
izmir
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Siirt için typ alımları ne zaman
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Siirt için typ alımları ne zaman