KPSS'siz kura ile: 14 ilde valilik ve kaymakamlıklara 7234 temizlik personeli ve işçi alımı başladı 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

KPSS'siz kura ile: 14 ilde valilik ve kaymakamlıklara 7234 temizlik personeli ve işçi alımı başladı 2024

İŞKUR üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında 7234 TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

İş İlanları 14 Mart 2024 17:06 0
KPSS'siz kura ile: 14 ilde valilik ve kaymakamlıklara 7234 temizlik personeli ve işçi alımı başladı 2024

14 şehre 7234 TYP işçi alımı yapacak.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada toplum yararına çalışma programı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına 7234 TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS'siz kamuya geçici olarak yapılan işçi alımında başvurular internet üzerinden, e devlet kapısı üzerinden alınıyor.

14 şehre yapılan işçi alımına baktığımızda başvurular esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden alınırken biz de Finans7.com olarak bu yazımızda personel alımının başvurusuna dair bilgilere yer verdik. İşte alım yapılan iller ve başvuru bilgisi.

TYP NEDİR?

TYP, uzun adı ile Toplum Yararına Programlar. Bu programlar kapsamında kamuya işçi alımları yapılıyor. Yapılan işçi alımında adaylar kamuda geçici olarak istihdam ediliyor. Geçici olarak çalışan işçiler 6 ve 9 aylık süreçte çalışır. İş sonunda adaylar işsiz kalır.

ALIM YAPILAN İLLER

İŞKUR üzerinden yapılan personel alımı ilanları şu şekilde:

İzmir
İstanbul
Ağrı
Uşak
Düzce
Iğdır
Tokat
Aydın
Ankara
Kütahya,
Şırnak,
Bitlis,
Balıkesir,
Ordu,

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Kaymakamlıklar, Valilikler ve il özel idareleri bünyesine yapılan KPSS'siz işçi alımlarına adaylardan mezuniyet şartı aranmıyor. İkamet şartı ile yapılan alıma başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kuruma kayıtlı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

TYP personel alımı ilanlarına başvurular internet üzerindne başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu internet üzerinden , İŞKUR sayfası üzerinden yapması gerekmektedir. 

Öncelikle yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. İŞKUR iş arayan kısmında üyeliğiniz yoksa e devlet kapısı girişi kısmından kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak. Bu ekranda belirtilen adımları takip ederek ilan başvuru sayfasına gidin:

 
Bu sayfada TYP Arama kısmına giderek ilanlara gidebilirsiniz.İlan kısmında solda bulunan başvuru numarası kısmına tıklayarak başvurunuzu yapın.

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için  TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç