KPSS'siz bekçi alımı başvuruları başladı: İşte alım yapılacak iller ve başvuru şartları 2023

KPSS'siz bekçi alımı başvuruları başladı: İşte alım yapılacak iller ve başvuru şartları 2023

Son dakika: İŞKUR ile 25 farklı ilde KPSS'siz bekçi alımı yapılacağı bildirildi. İşte bekçi alım ilanları ve adım adım başvuru anlatımı.

Bekçi Alımı 8 Mart 2023 09:53 3
KPSS'siz bekçi alımı başvuruları başladı: İşte alım yapılacak iller ve başvuru şartları 2023

Son dakika: 25 farklı ilde KPSS'siz bekçi alımı yapılacak.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden yapılan son dakika açıklamasında farklı illerde bekçi kadrosunda istihdam edilmek üzere çok sayıda bekçi alımı yapılacağı bildirildi. Peki bekçi alımına kimler başvuru yapabilir? Bekçi alımı hangi illerde yapılacak? Bekçi alımı şartlar nelerdir? İşte bekçi alım ilanlarına ilişkin detaylar Finans7.com'da...

Kimler Başvuru Yapabilir?

Yayınlanan ilanda bekçi alımı için bazı şartlar belirtiliyor;

T.C. Vatandaşı olmak,

İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)

Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.

Başvuruda bulunulacak il içerisinde ikamet ediyor olmak.

İlanlar;

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.

Linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda iş ilanları kısmına tıklayın. Daha sonra açılan sayfada iş ilanları kısmına tıklayın. İş ilanlarına tıkladığınızda aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak. 

Burada meslek yazan kısımda kadronun adını yazarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Not: Yukarıdaki ekranda il ilçe seçimi yapmanıza gerek yoktur. Kadronun adını yazıp ARA butonuna tıklamanız yeterlidir. 

Kadın erkek diğer vatandaşlarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (3)

Seç


Ziyaretçi 18 Gün Önce
Nasıl başvuruluyo
Ziyaretçi 20 Gün Önce
yahu bunların çoğu inşaat bekçiliği felan dalga mı geçiyorsunuz takipten çıkıyorum
Ziyaretçi 20 Gün Önce
Milletin aklıyla dalga geçmeye utanmıyo musunuz.Bekcilik yerine neden güvenlik görevlisi yazmiyosunuz kansız mısınız siz.