KPSS'siz 8 ilde 5 bin 460 TYP işçi alımı başvuru ekranı iŞKUR'da açıldı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

KPSS'siz 8 ilde 5 bin 460 TYP işçi alımı başvuru ekranı iŞKUR'da açıldı

Son dakika haberi: Toplum yararına program kapsamında 8 şehre 5 bin 460 işçi alımı yapılacak. İşte işkur typ başvuru ekranı.

KPSS'siz 8 ilde 5 bin 460 TYP işçi alımı başvuru ekranı iŞKUR'da açıldı

8 şehre TYP kapsamında işçi alımı yapılacak.

İŞKUR üzeriden yayınlanan son dakika açıklamasında TYP kapsamında 8 şehre işçi alımı yapılacağı açıklandı. İlanlara baktığımızda İstanbul, Diyarbakır, Mardin, Manisa, Karaman, Kırşehir, Zonguldak, Şırnak illerine alım yapıldığı görülüyor. Biz de Finans7.com olarak bu yazımızda TYP kapsamında yapılan işçi alımlarının başvurusuna yer verdik.

5 BİN 460 İŞÇİ ALINACAK

İŞKUR'da yayımlanan TYP işçi alımına baktığımızda İstanbul, Diyarbakır, Mardin, Manisa, Karaman, Kırşehir, Zonguldak, Şırnak işçi alımı yapıldığı görülüyor.  Kaymakamlık ve Valilik bünyesine yapılacak olan alımlarda 5 bin 460 kişinin istihdam edileceği görülüyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlanlara başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kuruma kayıtlı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).
AKS’ye göre aynı adreste oturanların, gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’den yararlanamamaktadır.
Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilmektedir.

TYP BAŞVURU

TYP işçi alımı başvurusu İŞKUR üzerinden alınıyor. Başvuru yapmak isteyenlerin esube.iskur.gov.tr adresine giderek aşağıdaki adımları izleyerek başvurusunu yapması gerekmektedir.


DİĞER İLLERE DE ALIM OLACAK

Diğer illere de alım olacak. Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Diğer iller için ilan gelince haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Diyarbakır İŞKUR YENİ TYP alımları var mı