KPSS Tercihleri ile Mülakatsız Memur Alımı Tarihleri (2022 KPSS Merkezi Yerleştirme)

KPSS Tercihleri ile Mülakatsız Memur Alımı Tarihleri (2022 KPSS Merkezi Yerleştirme)

KPSS tercihleri ile en az lise mezunu adaylar arasından yapılacak mülakatsız memur alımında adayları üzen haber.

Kamu 31.5.2022 15:57 10
KPSS Tercihleri ile Mülakatsız Memur Alımı Tarihleri (2022 KPSS Merkezi Yerleştirme)

KPSS tercihleri ile memur alımı bekleyenleri üzen son dakika haberi.

Her sene KPSS tercihleri ile kamuya binlerce memur alımı yapılmaktadır. Bundan yıllar önce her sene 5 binden fazla yapılan merkezi atama yolu ile memur alımları, her geçen sene daha da azalmıe çöoğu memur alımına mülakat gelmişti. Son dönemlerde ciddi derecede düşen mülakatsız kamu personeli atamaları bu sene de düşük olacak.

Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, 2022 yılı Merkezi Yerleştirme Takvimini ikinci serbest memur atama izinlerinin dağılımı henüz yapılmadı. Yapılmayan dağılım nedeniyle 2022 yılının kalan aylarında yapılacak memur alımında sayının az olması bekleniyor. 

Normalde her sene Mayıs ayı içerisinde konu ile ilgili açıklama gelmekte ve Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, bulunan yılın ikinci serbest memur dağılımını  açıklar. Ancak bu sene Mayıs ayının sona erdiği, ancak hala söz konusu duyurunun gelmediği görüldü.

Bu durum bu şekilde devam ederse sadece memur alımı değil kurumlar arası nakil yolu ile geçiş yapmak isteyen adaylar da mağdur olacak. Diğer etkilenecek adaylar KPSS tercihleri ile memur alımı bekleyen adaylar olacak.

Bu sıkıntıların yaşanmaması için ise Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün ikinci atama izinlerinin dağılımıyla birlikte merkezi yerleştirme takvimini de güncellemesi ve kadro bildirim sürelerini arttırması gerekmektedir.

Aksi halde alım sayısı düşük olacaktır. Bu da memur olmak isteyen gençlerin taleplerini karşılamayacaktır.

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

KPSS ile bu yılın ilk memur alımı  30 Haziran-7 Temmuz 2022 tarihleri arasında , ikinci memur alımı ataması ise 21-28 Aralık 2022 tarihleri arasında olacak.

Adaylar düz memur ,şoför, mühendis, hizmetli, bilgisayar işletmeni gibi kadrolara atama bekliyor. Siz hangi kadroya atama bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

KPSS MEMUR ALIMI TERCİH DUYURUSU geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

 
Yorumlar (10)

Seç

Ziyaretçi 27 Gün Önce
Paramedik
Ziyaretçi 27 Gün Önce
Moleküler biyoloji ve genetik
Ziyaretçi 28 Gün Önce
Bilgisayar 👩‍💻
Ziyaretçi 28 Gün Önce
Bilgisayar 👩‍💻
Ziyaretçi 28 Gün Önce
Tapu kadastro genel müdürlüğü