KPSS puan sınırı yok: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi personel alımı yapacak 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

KPSS puan sınırı yok: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi personel alımı yapacak 2024

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağına yer verildi.

KPSS puan sınırı yok: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi personel alımı yapacak 2024

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi personel alımı yapacak.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere KPSS puan sınırı olmadan personel alımı yapılacağına yer verildi. Bizde bu yazımızda söz konusu personel alım ilanının başvuru detaylarına yer verdik.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

1- Başvuracak adayların yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.
2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
3- Adayın başvurduğu unvan niteliğine göre KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Önlisans mezunları için 2022 KPSS (P93) ve lisans mezunları için 2022 KPSS (P3) puan türü esas alınacaktır.
4- Başvuracak adayların “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1. Maddesinin (b) fıkrasına eklenen “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.
5- Kamu görevinden ihraç edilenler başvuru yapamayacaklardır.

BAŞVURU

Başvuru yapacak adayların, https://www.kmu.edu.tr/ web adresinde “Duyurular” kısmında bulunan Başvuru Formunu indirerek eksiksiz bir şekilde doldurması, istenilen belgelerle birlikte başvuru tarihleri içinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesi Rektörlük Binası 1. Kat Personel Daire Başkanlığına mesai saatleri içerisinde şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. İlan Metni İçin TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç