KPSS Ön Lisans Branş Bazında Sıralama Açıklandı: Nasıl Bakılır?

KPSS Ön Lisans Branş Bazında Sıralama Açıklandı: Nasıl Bakılır?

Son dakika haberi: KPSS branş bazında sıralamalar açıklandı. İşte son dakika açıklaması.

KPSS 11 Kasım 2022 11:00 0
KPSS Ön Lisans Branş Bazında Sıralama Açıklandı: Nasıl Bakılır?

Son dakika haberi: KPSS bran şsıralamaları açıklandı.

ÖSYM duyurusu şu şekilde:

"2022 KPSS-Ön Lisans: Branş Bazında Sıralamalar

2022 Kamu Personel Seçme Sınavı'na (2022-KPSS Ön Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibarıyla aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibarıyla sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur."

BRANŞ SIRALAMASINA NASIL BAKILIR?

KPSS branş sıralamasına bakmak için ais.osym.gov.tr adresine gitmeniz gerekmektedir. Bu adrese gittikten sonra başvurularım kısmına gidin. KPSS Ön lisansı seçip üst menüde branş sıralamaya bakabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Seç