KPSS İptal Edilecek mi? Son Dakika Gelişmeleri Soruya Cevap Verdi

KPSS İptal Edilecek mi? Son Dakika Gelişmeleri Soruya Cevap Verdi

18 Eylül'de yapılan KPSS'nin iptal edilmesi konuşuluyor. Adaylar yine soru benzerliği olduğunu söyleyerek sınavın iptalini bekliyor. Ancak yaşanan son gelişmeler iptalin gündemde olmadığını gösteriyor.

Sınav 22 Eylül 2022 23:07 11
KPSS İptal Edilecek mi? Son Dakika Gelişmeleri Soruya Cevap Verdi

KPSS'de soru iddiası büyük ses getirdi: İptal edilecek mi?

Geçen hafta sonu 81 ilde KPSS yapıldı. 1 milyondan fazla lisans mezunu adayın katılımı ile düzenlenen lisans KPSS daha önce de yapılmış , ancak 31 Temmuz'da yapılan sınav, soru usulsüzlüğü nedeniyle iptal edilmişti. Sınavın iptali sonrası yeni sorular hazırlanmış ve ÖSYM'nin soru havuzu baştan aşağı değiştirilmiş, yeni sorularla yapılan sınav 18 Eylül 2022 Pazar tarihinde gerçekleşmişti.

Sınavdan sonra birçok aday, sosyal medya üzerinde yaptıkları paylaşımlarda bu sınavda da benzer şekilde sorular olduğunu , bu nedenle soruların iptal edilmesini istedi.

100 BİNDEN FAZLA TALEP

Twitter üzerinden son saatlerde 100 binden fazla paylaşım yapıldı ve 2022 KPSS 'nin iptal edilmesi gerektiği bildirildi. 

Yukarıda da görüldüğü üzere KPSS 'nin iptal edilmesi için toplamda 130 binden fazla paylaşım yapıldı. 

İDDİALAR NELER?

Birçok aday, yine paragraf ve diğer sorulardan birkaç tane sorunun aynı olduğunu bildirirken bazı adaylar geliştirdikleri şifre ile birçok soruyu çözebildiklerini söyledi. 

RESMİ AÇIKLAMA HENÜZ GELMEDİ AMA DİĞER AÇIKLAMALAR, İPTAL EDİLMEYECEĞİNİ GÖSTERİYOR

Ne ÖSYM'den ne de başka bir kurumdan bu konuda herhangi bir açıklama gelmedi. Açıklama gelmemesi ve bugün ÖABT sınav yerlerinin açıklanması, Alan sınavından önce açık olacak nüfus müdürlüklerin duyurulması ile birlikte sınavın iptal edilmesi ihtimali oldukça düştü.

Sizce iptal edilmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişinde bulunmak için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (11)

Seç


Ziyaretçi 2 Gün Önce
Çalışmaktan sıkılmama rağmen sifirlanan havuzdan hala aynı sorular çıkıyorsa kesinlikle iptal edilmeli bu kadar şaibe ve haksızlığı kabul etmem mümkün değil Kesinlikle iptal edilmeli
Ziyaretçi 2 Gün Önce
İptal edilmelii
Ziyaretçi 2 Gün Önce
İptal edilsin biz sürü soru var siklaari bile ayni
Ziyaretçi 2 Gün Önce
Iptal edilsin digerini nasil iptal ne nedenle ettiyseniz ayni durum bundada var ise iptal edilsin emek veren vermeyen herkes ayni
Ziyaretçi 2 Gün Önce
İptal edilsin,ilk sınav nasıl iptal olduysa bu da iptal olmalı,hakkımızı yedirmeyiz.