KPSS 2024/1 2 bin memur alımı tercih tarihleri açıklandı: Tercih kılavuzu ve robotu yayınlanıyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

KPSS 2024/1 2 bin memur alımı tercih tarihleri açıklandı: Tercih kılavuzu ve robotu yayınlanıyor

ÖSYM'den son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada KPSS 2024/1 memur alımı tercih tarihlerine yer verildi.

Memur Alımı İlanları 8 Tem 2024 09:04 2
KPSS 2024/1 2 bin memur alımı tercih tarihleri açıklandı: Tercih kılavuzu ve robotu yayınlanıyor

ÖSYM açıkladı: KPSS 2024/1 memur alımı tercihleri başlıyor.

2022 KPSS'ye giren ve geçerli bir puan alan herkesi ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada KPSS 2024/1 memur alımı tercihlerine az süre kaldığı bildirilirken tercihlerin tarihlerine de net şekilde yer verildi.

KPSS tercihleri nedir?

Çift yıllarda yapılan KPSS'lerden her sene memur alımı tercihleri alınır. Kamu kurum ve kuruluşları birçok kadroda çalıştırmak üzere KPSS tercihleri ile memur alımı yapar. KPSS puanı ve mezuniyet ile sertifikaya göre adaylar memur kadrolarına tercih yapar. Adaylar mezuniyet ve özel şartları taşıması durumunda KPSS puan üstünlüğüne göre atanır.

Mülakat olmayacak

KPSS ile yapılan memur alımlarında adaylar herhangi bir mülakat aşamasına tabi tutulmayacak. KPSS puan üstünlüğüne göre atamalar ÖSYM Başkanlığı tarafından merkezi olarak gerçekleştirilecek. Ataması yapılan adaylar, evrak teslimi ve güvenlik soruşturması sonrası görevine başlayacak.

En düşük maaş 38 bin lira

KPSS tercihleri ile ataması yapılacak personellerin en düşüğü 38 bin lira maaş alacak. Ortalama maaş ise 42 bin lira civarında olacak.

2 bin memur alımı bekleniyor

KPSS 2024/1 tercihleri ile kamuya 2 bin memur alımı yapılması bekleniyor. Siz hangi bölümden atama bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Ösym, KPSS tercih tarihlerini açıkladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada KPSS memur alımı tercih tarihlerine yer verildi. KPSS-2024/1: Bazı Kurum ve Kuruluşların Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme başvuruları 11 -18 Temmuz arasında alınacak.

KPSS tercih ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak, memur alımlarını kaçırmamak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 11 Gün Önce
Gıda teknikeri alımı yapılabilir.
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Temşzöık elemanı alanında Yozgat için alım olur mu, kamu işçisi olarak?