KPSS 2023/2 memur alımı tercihleri Aralık ayında başlayacak

KPSS 2023/2 memur alımı tercihleri Aralık ayında başlayacak

KPSS tercihleri ile memur alımı tercihleri için geri sayımda sona gelindi. Tercihler Aralık ayında başlayacak.

KPSS 2023/2 memur alımı tercihleri Aralık ayında başlayacak

KPSS 2023/2 memur alımı tercihleri Aralık ayında başlıyor.

Son dakika haberi geldi. Gelen haberde KPSS 2023/2 memur alımı tercihleri için talep toplama sürecinin sona erdiğine yer verildi. Talep toplama sürecinin sona ermesinden sonra Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın memur alımı kılavuzunu ÖSYM'ye göndermesi bekleniyor.

ÖSYM'ye kılavuzun gönderilmesi ile birlikte 2023 yılının son merkezi atama ile memur alımı tercihleri alınacak.

2500 MEMUR ALIMI BEKLENİYOR

KPSS 2023/2 memur alımı tercihleri ile kamuya 2 bin 500 civarında memur alımı yapılması bekleniyor. Memur, hizmetli, güvenlik görevlisi, tekniker, teknisyen, zabıta, bilgisayar işletmeni, şoför ile diğer memur personel kadrolarına atamalar yapılacak.

MÜLAKAT YOK: KPSS PUANI YÜKSEK OLAN ATANACAK

Söz konusu KPSS tercihlerinde memur atamaları KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacak. Adaylar mezuniyetine göre bölümlerine tercihlerini yapabilecek ve atamalar, yüksek KPSS'li adaydan başlayarak yapılacak. Atama sonrası herhangi bir mülakat olmayacak.

ÖSYM BAŞKANLIĞI DUYURDU: MEMUR ALIMI TERCİH TARİHLERİ BELLİ OLDU

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında KPSS 2023/2 memur alımı tercihlerinin 20 Aralık tarihinde başlayacağına yer verildi. Tercihler için adaylara 7 gün süre verildi ve 27 Aralık tarihinde tercihler sona erecek. Tercihler başladığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;