KPSS 2022/2 Memur Alımı Tercihleri Ne Zaman? Tercih Kılavuzu , Robotu Yayınlandı mı?

KPSS 2022/2 Memur Alımı Tercihleri Ne Zaman? Tercih Kılavuzu , Robotu Yayınlandı mı?

KPSS ile memur alımı için geri sayımda sona gelindi. Peki ilan ne zaman yayınlanacak? KPSS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

Memur Alımı İlanları 5 Kasım 2022 12:49 3
KPSS 2022/2 Memur Alımı Tercihleri Ne Zaman? Tercih Kılavuzu , Robotu Yayınlandı mı?

KPSS 2022/2 tercih kılavuzu yayınlandı mı?

2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavları için son dönemece girildi. 6 Kasım 2022 tarihinde lise mezunlarının gireceği Kamu Personeli Seçme Sınavı ile birlikte 2022 yılında KPSS maratonu sona erecek. Lise , ön lisans ve lisans KPSS'lerin tamamlanmasının ardından 2022 yılının 2. merkezi yerleştirmeleri yapılacak.

KPSS İPTALİ SONRASI MEMUR ALIMI TARİHLERİ DE DEĞİŞTİ

31 Temmuz 2022 tarihinde lisans mezunu adayların katılımı ile KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavı yapıldı. Yapılan sınavın ardındna sosyal medyada sorulaırn benzerliği ortaya çıktı ve sınav iptal edildi. KPSS lisans oturumununun iptal edilmesinden sonra merkezi yerleştirme tarihi de iptal edildi ve atamaların farklı bir tarihte yapılacağına yer verildi. 

LİSANS VE ÖN LİSANS KPSS TAMAM

Eylül ayında yapılan lisans KPSS Ekim ayında, Ekim ayında yapılan ön lisans KPSS ise 3 Kasım 2022 tarihinde açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından sırada lise KPSS var. 6 Kasım 2022 'de yapılacak lise KPSS'nin ardından sonucu 1 Aralık 2022 tarihinde duyurulacak. Lise KPSS'nin açıklanmasının ardından merkezi yerleştirme tarihleri belli olacak. Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için  TIKLA TAKİP ET

Siz hangi bölümden atama bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

KPSS 2022/2 MEMUR ALIMI TARİHLERİ

KPSS 2022/2 merkezi yerleştirme tercihlerinin Aralık ayında, lise KPSS'nin açıklanmasının ardındna başlaması bekleniyor. Tercihler başladığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (3)

Seç


Ziyaretçi 6 Gün Önce
imam hatip lisesi mezunuyum diye kamu personeli olma hakkımız yok mu ?
Ziyaretçi 28 Gün Önce
maden teknikerliği okudum ve hiç atama yok lütfen artık atama olsun
Ziyaretçi 28 Gün Önce
Belediye çalışmak isterim umarım KPSS sınavını kazanırım