Korucu Maaşına Yeni Zam Meclise Geldi: İşte İstenen Rakam

Korucu Maaşına Yeni Zam Meclise Geldi: İşte İstenen Rakam

Son dakika haberi: Koruculara maaş zamı teklifi sonunda meclise geldi. İşte gelen son dakika açıklaması.

Çalışma Hayatı 18 Kasım 2022 21:21 14
Korucu Maaşına Yeni Zam Meclise Geldi: İşte İstenen Rakam

Korucuların bu talepleri meclise iletildi.

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde İçişleri Bakanlığı'nın 2023 yılı bütçesi görüşüldü. Görüşülen bütçede MHP'den önemli bir adım geldi. Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı son dakika açıklamasında korucular için taleplerini ve beklenen düzenlemeleri aktardı.

İYİ PARTİ: 1 YILDA BİR ŞEY YAPILMADI

İYİ Partili Behiç Çelik yaptığı açıklamada korucularla ilgili, "Türk kimliğinin ve millî bütünlüğümüzün düşürüldüğü tehlikeye, suç ve terör örgütle riyle müc adelede yetersizliğe ve bireysel silahlanma, orman yangınları, trafik düzenlemeleri, korucuların sorunları gibi birçok konuya değinmiştim. Aradan tam bir yıl geçti, üzülerek görü yorum ki uyarı ve tavsiyelerin çoğu yerine getirilmemiştir" dedi.

GÜVENLİK KORUCULARI YASASI ÇIKMALI MAAŞLARI EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞINA ÇIKARILMALI

Kalaycı yaptığı son dakika açıklamasında güvenlik köy korucularına yönelik düzenlemelere değindi ve yapılan maaş zammının yeterli olmadığını, korucu maaşının en düşük memur maaşına endekslenmesi gerektiğini söyledi ve "Güvenlik korucularının aylık ücretlerinin asgari ücretin altına düşmesi hâlinde aradaki farkın tazminat olarak ödenmesi hükme bağlanmıştır. Kahraman güvenlik korucularımızın kendilerine özgü kanun çıkarılması , en düşük devlet memuru aylığı ve emekli ikramiyesi alabilmeleri ve harcırahlarının artırılması konusunda talepleri bulunmaktadır" ifadelerini kullandı. 

Korucu maaşı en düşük memur maaşına çıkarılırsa maaş 9 bin 100 lira civarında olur. Sizce yeterli mi? Aşağıdak yorum kısmından yazın.

Cumhur ittifakının ortağı MHP tarafındna verilen bu talepler İçişleri Bakanlığı tarafından not alındı. Sizce korucular için başka hangi düzenlemeler gelmeli? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Koruculara ilişkin düzenleme geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (14)

Seç


Ziyaretçi 2 Gün Önce
En döşük memur maaşı almalı emeklikte toplu tazminat almalı
Ziyaretçi 3 Gün Önce
Şuan asgari ücret altında işlem görüyor.Binlerce şehit ve gazi vermiş bir camia bunu hak etmiyor.En düşük memur maaşı terör tazminatı vs vs eklenmesi lazım
Ziyaretçi 8 Gün Önce
Güvenlik korucusu özlük hakları muhakkak düzenlenmelidir. Maaşlarda iyileştirme,sigorta kapsamı 4c seviyesine yükseltilmeli, emeklilikte tazminat hakkı verilmelidir. En düşük memur veya biraz daha üstü maaşa bağlanması şarttır.
Ziyaretçi 13 Gün Önce
Korucular uzman cavuşlarla aynı görevi yapıyoruz onlar 23 bin alıyor hatta biz korucular onlardan daha fazla görev yapıruz bizim maaşımizda onların yarışı olması lazim
Ziyaretçi 14 Gün Önce
Neden en düşük memur maaşı verilsinki biz güvenlik korucuları olarak kuruluş tarihimiz belli 1985'ten bu yana kuruluşumuz belli asıl haklarımız ne ise verilmesini bekliyoruz doğu tazminatı silah tazminatı operasyon görev tazminatları ikramiye emeklilikte tazminat haklarımız güvenlik korucusu bir kuruluştur verilmeyen haklarımızın vebali büyüktür şehitlerimizin gazilerimizin vebali büyüktür devletimiz gerekeni yapmalı bu saatten sonra millet vekillerimiz konuşmaları yabana atılmamalı sayın cumhurbaşkanım sayın bakanlarım yeterince medyanın gündeminde haklarımızla ilgili defalarca konuşma teklifler yapılıyor bu mesele devletimizin en büyük ayıbıdır