Korkunç olay: Aşiret liderinden küçük kıza taciz: Annesinin gözleri önünde...

Korkunç olay: Aşiret liderinden küçük kıza taciz: Annesinin gözleri önünde...

Şanlıurfa'da meydana gelen olayda küçük bir kız, annesi ile gittiği aşiret liderinin yanında tacize uğradı ve 2 sene devam etti.

Yerel Haberler 3 Kasım 2023 0
Korkunç olay: Aşiret liderinden küçük kıza taciz: Annesinin gözleri önünde...

Aşiret lideri ve muhtar olan bir kişi, kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu.

Şanlıurfa'dan bir son dakika haberi geldi. Gelen haberde aşiret lideri olan ve aynı zamanda muhtarlık yaptığı öğrenilen N.Y. adlı kişinin 12 yaşındaki bir kız çocuğuna 2 senedir cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

Söz konusu korkunç olay, kızın 14 yaşında karakola gitmesi ve o kişi hakkında şikayetçi olması sonucu ortaya çıktı.

Saldırılara dayanamayan kız çocuğu, polis ekiplerine giderek durumu anlattı. Olayın kamuoyuna yansıması sonrası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti.

Bakanlık konu ile ilgili bir son dakika açıklamasında bulundu ve bazı basın yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin konuya bakanlığın müdahil olduğuna yer verildi ve "Haberlere konu olan çocuk Z.K, acil koruma kararı alınmasının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ekiplerince Çocuk Destek Merkezine yerleştirilmiştir" denildi.

Olaya müdahil olan bakanlığın savcılığa suç duyurusunda bulunduğunun belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Davaya müdahillik için dilekçe verilmiştir. İddialara ilişkin Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma devam etmektedir. Bakanlık olarak hukuki süreci yakından takip ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız"

OLAY NEYDİ?

Habere konu olayda 2009 doğumlu olan çocuğun ortaokul çağında okuldan alındığı ve ailesi tarafından şiddete maruz kaldığı iddai edildi. İstismarın başladığı zaman ise 2 yıl öncesi. 69 yaşındaki N.Y'nin annesinin ardkadaşı olduğunu ve hastaneye gideceğiz diyen mağdur çocuk, 2021 yılında annem bir gün, ‘Hastaneye gideceğiz’ dedi. Hastaneye gittiğimizde bu adam da geldi, arabasına bindik" dedi.

Çocuk, arabada yaşanan istismarı şu şekilde açıkladı: "N.Y.'nin arabada vücuduma dokunduğunu annem de gördü. Boş bir araziye gittik. Önce arabada, annemin yanında dokundu. Annem arabadan inince dokunmaya devam etti. Annem arabadan inince bir ağacın yanına oturdu. N.Y. beni yanağımdan ve dudağımdan öpmeye çalıştı. Beş on dakika kadar bana dokundu. Sonra eve döndük ve anneme, ‘ben bunları yapmak istemiyorum’ dedim. Annem bana kızdı"

KÜÇÜK KARDEŞİ: ABLAMA PARA VERİYORDU O DA ANNEME VERİYORDU

İstismara uğrayan kızın küçük kardeşi "Ablama para veriyordu, ablam da parayı anneme veriyordu" dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;