K.Maraş, Sivas ve Yozgat'a TOKİ Evleri Yapılacak: Başvuru Ne Zaman 2022?

K.Maraş, Sivas ve Yozgat'a TOKİ Evleri Yapılacak: Başvuru Ne Zaman 2022?

TOKİ 150 bin sosyal konut kapsamında 81 şehre binlerce konut yapacak. Konut başvuru bilgileri ve Kahramanmaraş, Sivas ve Yozgat'a yapılacak konutların sayısı yazımızda.

Emlak 01.6.2022 21:01 0
K.Maraş, Sivas ve Yozgat'a TOKİ Evleri Yapılacak: Başvuru Ne Zaman 2022?

Kahramanmaraş, Yozgat ve Sivas TOKİ evleri başvurusu ne zaman?

TOKİ 150 bin sosyal konut projesinde detaylar belli olmaya başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yaptığı son dakika açıklamasında vatandaşların aidat öder gibi para vererek ev sahibi olacağını söyledi. 

Bakan Kurum konu ile ilgili yaptığı açıklamada , "Vatandaşımızın adeta aidat öder gibi bir bedel ödeyerek ev sahibi olması ile ilgili projeyi başlatıyoruz. Cumhurbaşkanımız Ağustos ayında projeyi kamuoyuna açıklayacak." ifadelerini kullandı. 

KAHRAMANMARAŞ'A TOKİ EVLERİ YAPILACAK

Son 100 bin sosyal konut projesinde Kahramanmaraş'a toplamda 2 bin konut yapılmış ve 2 bin aile ev sahibi yapılmıştı. Bu sene yapılacak 150 bin konutta Kahramanmaraş'a 3 bin civarında konut yapılması bekleniyor. Sizce 3 ibn yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

YOZGAT'A YENİ TOKİ EVLERİ YAPILACAK

TOKİ 150 bin sosyal konut kapsamında Yozgat'a yüzlerce yeni konut yapılacak. Yapılan son 100 bin sosyal konutta Yozgat'a 400 konut yapılmıştı. Yeni konut kampanyasında toplamda 600 civarında yeni konut yapılması bekleniyor. Sizce 600 yeterli mi ? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

SİVAS'A YENİ TOKİ EVLERİ YAPILACAK

Sivas'a 150 bin sosyal konut projesi kapsamında binlerce yeni konut yapılacak. Son 100 bin sosyal konutta Sivas ve ilçelerine 1000 konut yapılmıştı. 150 bin sosyal konutta Sivas'a 1500 civarında ev yapılması planlanıyor. Sizce 1500 az mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU TARİHİ

TOKİ başvurusu Ağustos ayında başlayacak. Başvuru başladığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (0)

Seç