Kızılay yardım kolisi başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru formu 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kızılay yardım kolisi başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru formu 2024

Türk Kızılay ihtiyaç sahibi kişilere gıda yardım kolisi ile destek olmaya devam ediyor. Peki Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır?

Haberler 8 Mart 2024 2
Kızılay yardım kolisi başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru formu 2024

Son dakika: Kızılay gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Gıda yardımı başvuruları ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından yakından araştırılıyor. Kızılay tarafından yapılan açıklamada ise ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapılacağına yer verildi.  Peki Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır? İşte tüm detaylar...

KIZILAY GIDA YARDIMI 2024

İhtiyaç sahiplerinin temel beslenme ve gıda malzemesi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yapılan yardımlardır.

KIZILAY GIDA YARDIMINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Türk Kızılay sosyal yardım programlarından, belirlenen kriterlere uygun olmaları ve gerekli belgeleri temin etmeleri halinde; temel ihtiyaçlarını karşılayamayan dezavantajlı/zarar görebilir kişiler/gruplar yararlanabilir (Yaşlılar, kadınlar, engelliler, kronik hastalar, yoksullar, işsizler, mülteciler/sığınmacılar, afetten etkilenenler, evsizler, yetim/öksüzler, sokakta yaşayanlar/çalışanlar, öğrenciler, gazi/şehit yakınları, suça yönelmiş kişi/aile üyesi, sosyal dışlanmaya maruz kalmış kişiler, şiddet mağdurları, mevsimlik tarım işçileri, madde bağımlıları vb.)

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Kızılay gıda yardımı başvurusu için Kızılay'ın resmi internet sitesine girerek online bir şekilde başvurabilirsiniz. Siteye girdikten sonra 'gıda yardımı' başvurusu kategorisi üzerinden başvuru formuna erişebilirsiniz.

Bunun yanı sıra ALO 168'i arayarak da ihtiyaç sahibi olduğunuzu belirtip erzak talebinde bulunabilirsiniz. Veya Türk Kızılay şube başkanlıkları ve temsilciliklerine dilekçe ve ekli belgeleri ile birlikte başvurarak başvuru yapabilirsiniz.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Gelırım yok ihtiyacım var evim kira
Ziyaretçi 3 Ay Önce
neden insanları kandırıyorsunuz birevime başvuru diyo başka birsey yoj