Kıyamet ne zaman ve nasıl kopacak? İşte süper güçlü bilgisayarların tahmini

Kıyamet ne zaman ve nasıl kopacak? İşte süper güçlü bilgisayarların tahmini

Bilgisayarlar kıyametin ne şekilde kopacağına dair önemli bir teori üretti. İşte bilgisayarların beklediği kıyamet.

Bilim ve Teknoloji 7 Kasım 2023 0
Kıyamet ne zaman ve nasıl kopacak? İşte süper güçlü bilgisayarların tahmini

süper güçlü bilgisayarlar beklentiyi yayınladı: İşte kıyametin kopcağı tarih

İngiltere'de yapılan bir Araştırmada insanlığın Yok olacağı tarihe dair veriler paylaşıldı. Hazırlanan raporu baktığımızda Kıyametin, dünyanın hızla ısınması ve sıcakların ciddi seviyelere ulaşması sonrası geleceği bildirildi.

Rapora baktığımızda dünyayı kavuracak Sıcaklıklara, sık sık yaşanacak volkanik patlamaların da eşlik edeceği, Bunun da süper kıtanın ortaya çıkmasına zemin hazırlayacağı bildirildi.

Süper kıtanın ağırlıklı olarak sıcak ve nemli tropikal bölgeleri kaplamayacağı İçin karbondioksit seviyeleri iki katına kadar çıkacak. Güneş ise bu süreçte 2.5 kat daha fazla radyasyon yağacak.

SICAKLIKLAR 70°'YE KADAR ÇIKACAK

Güneşten Yayılacak radyasyonun ciddi oranda artması ile birlikte dünyada sıcaklıklar daha fazla hissedilecek ve 40 ile 70° civarında hava sıcaklığı görülecek. Sıcaklıkların artması güneşten yayılan radyasyonun artması ve karbondioksit oranının iki katına çıkması üçlü bir tehlikeyi ortaya çıkaracak.

Dünya kavrulurken insanlar Ve hayvanlar yiyecek ve içecek bulamayacak.Yiyecek ve içecek bulamayan canlılar bir bir Hayatını kaybedecek.

Söz konusu araştırmayı Yapan 2000 başındaki Dr. Alexander Farnsworth Bir açıklama yaptı ve şu değerlendirmelerde bulundu: “40, 50 dereceyi aşan hava sıcaklıkları, yüksek nem oranlarıyla birleştiğinde insanların ölümcül kaderi belirlenecek. İnsanlar ve diğer canlılar, bu ısıyı terleme yoluyla dağıtamadıkları ve vücut ısılarını düzenleyemedikleri için gezegenden yok olacaklar”

NE ZAMAN OLACAK? KIYAMET NE ZAMAN GELECEK?

Bilgisayar raporuna göre bunun kıyamet olacağı ve 250 milyon yıl sonra, ya da daha önce gerçekleşebilecek belirtildi.

Bunun için önlemler alınması gerektiğini söyleyen uzmanlar iklim krizine karşı mücadele edilmesi gerektiğini, küresel ısınmaya karşı yapılması gerekenlerin yapılması gerektiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;