Kırmızı et ve kıyma fiyatlarına büyük zam

Kırmızı et ve kıyma fiyatlarına büyük zam

Son dakika haberi: Kırmızı et fiyatlarına 3 ayda büyük zam geldi. Gelen zamla kıymanın kilosu 250 lirayı geçti.

Tarım 7 Mart 2023 08:20 2
Kırmızı et ve kıyma fiyatlarına büyük zam

Kırmızı et fiyatına büyük zam geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu kırmızı et fiyatları ile ilgili bir son dakika açıklamasında bulundu. Edirne'de esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Gaytancıoğlu burada yaptığı açıklamada et fiyatlarında son günlerde yaşanmaya devam eden yükselişe değindi. İthalat yapıldığı halde et fiyatlarının düşmemesine dikkatleri çeken Gaytancıoğlu, dövizin başka ülkelere gittiğini söyledi.

Esnaf ziyaretinde kasap ile bir görüşme yapan Gaytancıoğlu, bundan 3 ay önce kıymanın kilosunun 180 lira olduğunu, ancak şimdi fiyatının 260 liraya kadar çıktığını söyledi. Süt üretiminde zarar eden üreticilerin dişi hayvanlarını kesime gönderdiği için et fiyatlarının arttığını söyleyen Gaytancıoğlu, hayvanların yeterli şekilde beslenmediğini ve nüfusun azalması ile birlikte fiyatların da etkilendiğini söyledi.

Gaytancıoğlu bu ziyaretinde, "Vatandaşların alışverişlerinde bir değişiklik oldu mu? Bundan 5 sene önce kaç tane hayvan kesip satabiliyordunuz bir ayda?" sorusunu kasaba yönlendirdi.

Kırmızı et fiyatlarında yaşanan yüksleişin, vatandaşların alım gücünün düşmesi ve ülkede ekonomide yaşanan sıkıntılı döneme ek olarak hayvancılık sektörünün de kötüleştiğini, bunun kötü tarım politikası sonucu olduğu belirtildi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 21 Gün Önce
uçuyoruz himinaa koim !
Ziyaretçi 21 Gün Önce
Yemeyin abi yemeyin. Yemeyin yaaaa .2-3 ay yemesen ne olur . Ama onlar 3ay satamazlarsa etin işi biter ama bakıyorum ki adam kasaba bi giriyo 2 kg kıyma 1,5 kuş başı 1kg kasap köftesi 2 kg sucuk 1 kg ciğer 5 kg de tavuk falato kanat vs..var olanda var ama alamayan ne yapsın