Kiraya yüzde 25 zam sınırı kalkacak iddiası yalanlandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kiraya yüzde 25 zam sınırı kalkacak iddiası yalanlandı

Son dakika haberi: Kiraya yüzde 25 zam sınırı hakkında açıklama geldi. Sınırın kalkacağı iddiaları yalanlandı.

Emlak 25 Ara 2023 18:14 7
Kiraya yüzde 25 zam sınırı kalkacak iddiası yalanlandı

Kiraya yüzde 25 zam sınırı kalkıyor iddiası yalanlandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bundan 3 gün önce iş ve finans dünyası temsilcileri ile bir araya geldi. Basına kapalı şekilde gerçekleştirilen görüşmenin detayları ortaya çıktı.

Sözcü'den Nedim Türkmen bugün kaleme aldığı yazısında söz konusu toplantıda geçen konuların detaylarını aktardı. Bankacılıkta alınacak önlemler, enflasyon, asgari ücret zammı, KKM hesapları ve ekonomide yol haritasının görüşüldüğü toplantıda kiralara yüzde 25 zam sınırı da gündeme geldi.

ASGARİ ÜCRETTE HEDEF ENFLASYONA GÖRE ZAM

Toplantıda asgari ücrete bundan sonra tek zam yapılacağı ve zammın hedef enflasyon dikkate alınarak yapılacağı öğrenildi.

KKM HESAPLARI

KKM hesaplarının bitirilmesi konusuna da değinen Bakan Şimşek, sistemin hemen bitirilmeyeceği, piyasanın dengelerinin gözetilerek, piyasayı bozmadan KKM'nin kaldırılacağını söyledi. Süre vermeyen Bakan, şirketlerdeki vergi avantajını ortadan kaldırarak bunu yapacaklarını söyledi.

EVİ OLANA VERGİ

Gelen bilgilere göre birinci evi olana ayrı vergi, ikinci evi olana ayrı vergi uygulamasının düşünüldüğü, evin fiyatına göre bir vergilendirmenin gündemde olduğu belirtildi.

YÜZDE 25 KİRA ZAMMI SONA ERİYOR

1 Temmuz 2024 tarihine kadar devam eden kirada yüzde 25 zam sınırının bir daha uzatılmayacağı, artık kiraya TÜFE'ye göre zam yapılacağı bildirildi. Ancak bu iddia yalanlandı. Cumhurbaşkanlığı yaptığı açıklamada henüz böyle bir karar olmadığını söyledi.

Sizce kiraya yüzde 25 zam sınırı kaldırılmalı mı yoksa devam mı etmeli? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Kadın erkek konut grubumuza katılmak, diğer adaylarla tanışmak için > TIKLA KATIL

Yorumlar (7)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Zaten ev sahibi % de 25 uygulamıyorki kanunen % 25 ama 3_5 katını zam ediyor % 25 devam etmeli eyer % 25 kalksa bu sefer ev sahibleri % 100 zam eder
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Yedi çocuğum var kira fatura derken hiç bi ihtiyacımızı alamıyorum babalarıda yok
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Yetim aylığı alıyorum ve 6300 tl maaş alıyorum 3150 kira veriyorum kalanla faturamı ödeyim boğazımıza mı yetsin % 25 kalkarsa sokaklarda yaşarız artık yapıcak bişey yok devletimiz önce dul ve yetimlere öncelik tanısında TOKİ’den kira öder gibi yetim aylığımdan kesilsin en azından sokakda kalmayız
Ziyaretçi 6 Ay Önce
ev sahipleri 25 zammı uygulamadiki 5 otururken 15 katladi yakinimi oturtacagim dedi bizi cikardi mahkeme ile ugrasmak düşman kazanmak istemedik ciktik
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Etmeli