Kim Milyoner Olmak İster'de 1 Milyon TL'lik Filistin Sorusu Gündem Oldu!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kim Milyoner Olmak İster'de 1 Milyon TL'lik Filistin Sorusu Gündem Oldu!

Herkesin sevdiği ve izlediği program olan Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyon değerindeki Filistin sorusu gündem oldu! İşte o soru ve detaylar...

Haberler 6 Kasım 2023 11:29 0
Kim Milyoner Olmak İster'de 1 Milyon TL'lik Filistin Sorusu Gündem Oldu!

Ekranların sevilen yarışması Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyonluk soru bir kez daha açıldı. Kenan İmirzalioğlu'nun sunduğu yarışmada 1 milyon değerindeki Filistin sorusu gündem oldu. İmirazalioğlu, dikkat çeken sorunun ardından Gazze'de yaşananlara ilişkin "Oradaki insanlar için dua ediyoruz. Görüntüleri izlemeye dayanamıyoruz, içimiz yanıyor" ifadelerini kullandı.

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ATV'de yayınlanan bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster'in yeni bölümünde, Eyüp İşler adlı yarışmacı 1 milyon TL değerindeki soruyu açtı.

Para ağacının 12'nci sorusunda, İsrail ve Filistin arasındaki savaşa bir kez daha dikkat çekildi.

Gündem olan soru şu şekilde:

"İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarında Filistin bayrağı ve renklerini yasaklaması sonrası, hangisi protesto sembolü haline gelmiş ve bir dönem sokakta onu taşıyanlar tutuklanmıştır?"

Şıklar ise A) Hulk posteri, B) Karpuz dilimi, C) Kırmızı karanfil, D) Sedir ağacı dalı şeklindeydi

rff-001.jpg

Karpuz, Filistinlilerin sembolü olarak biliniyor. 1967'deki Altı Gün Savaşı'ndan sonra İsrail'in Batı Şeria ve Gazze'nin kontrolünü ele geçirmesi sonrası ortaya çıkan bu sembol, Doğu Kudüs'ü ilhak etmesiyle daha da yayıldı. İsrail hükümeti Filistin bayrağının Gazze ve Batı Şeria'da alenen sergilenmesini suç saymıştı.

KENAN İMİRZALIOĞLU: GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEYE DAYANAMIYORUZ
İsral'in bir aydır bomba yağdırdığı Gazze'de yaşanan insanlık dramına sessiz klalmayan sunucu Kenan İmirzalıoğlu, "İnşallah barış gelir ve sivil insanların ölümü son bulur. Sivillerin ölmesi hepimizin içini acıtıyor. Bütün dünya, Gazze'deki olayları bir gözünü kapatarak, bir kulağını tıkayarak izliyor. Haklının yanında olmuyorlar. İnşallah kendini büyük gören ülkeler, vicdani bir şekilde son bulur. Oradaki insanlar için dua ediyoruz. Görüntüleri izlemeye dayanamıyoruz, içimiz yanıyor" ifadesini kullandı.

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç