Kılıçdaroğlu: Kredi kartı borç faizleri silinecek, kalan para 36 ay vade ile devlete ödenecek

Kılıçdaroğlu: Kredi kartı borç faizleri silinecek, kalan para 36 ay vade ile devlete ödenecek

Kılıçdaroğlu son seçim vaadini açıkladı. Vatandaşlara mesaj yollayan Kılıçdaroğlu, kredi kartı borç faizlerinin silineceğini söyledi.

Kredi 25 Mayıs 2023 21:37 1
Kılıçdaroğlu: Kredi kartı borç faizleri silinecek, kalan para 36 ay vade ile devlete ödenecek

Son dakika: Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kredi kartı borçları hakkında vaat.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaorğlu bir son dakika açıklamasında bulundu. Seçimlere kısa süre kala Türkiye genelinde birçok kullanıcıya toplu şekilde mesaj yollayan CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni vaadini duyurdu.

Vatandaşlara mesaj yollayan Kılıçdaroğlu, vatandaşların kredi kartı borçlarını devlet olarak alacaklarını ve faizleri sileceklerini söyledi. Faizlerin silinmesi sonrası kalan ana paranın 36 aya bölüneceğini söyledi. Kılıçdaroğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Sevggili vatandaşım, borç harç evini geçindirmeye çalıştığını biliyorum. İktidara gelir gelmez bireysel kredi kartı borçlarınız için kesin çözüm üreteceğim. Erdoğan'ın sebep olduğu ekonomik buhran yüzünden birikmiş kredi kartı borçlarınızı, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak.

Kredi kartı borcunuzun faizi tamamen silinecek ve anapara 36 ay taksitlendirilecek. Böylece yüz binlerce vatandaşımız, bu yükün altında ezilmekten kurtulacak, rahat bir nefes alacak, borç batağı yüzünden yuvalar yıkılmayacak.

Unutmayın, 28 Mayıs seçimi, bu ağır borçlardan kurtulma veya ülkece borç batağına saplanma referandumudur! Vatanını seven sandığa gelsin. Kemal Kılıçdaroğlu."

İşte o mesaj:

Kılıçdaroğlu açıklamasında kredi kartı borcu olanların faizlerini silenceğini ve kalan borcun ise 3 yıl vade ile ödeneceğini söyledi.

Süreçten haberdar olmak için uygulammaızı aşağıdaki linklerden indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 3 Gün Önce
Oğlum bas git sana oy verdiğime bin pişmanım. Seçmeni bu şekilde etkileyemezsin