Kılıçdaroğlu: Emeklilere Kurban'da 15 bin TL, kredi kartı borçlarının faizleri silinecek

Kılıçdaroğlu: Emeklilere Kurban'da 15 bin TL, kredi kartı borçlarının faizleri silinecek

Son dakika haberi: Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada emeklilere Kurban'da 15 bin TL ikramiye verileceğini söylerken kredi kartı borçlarının faizleri için meclis kararına gerek olmadığını söyledi.

Siyaset 26 Mayıs 2023 23:28 2
Kılıçdaroğlu: Emeklilere Kurban'da 15 bin TL, kredi kartı borçlarının faizleri silinecek

Kılıçdaroğlu: Kredi faizlerinin silinmesi için meclis kararına gerek yok.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Fox TV canlı yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada EYT düzenlemesindne seçim gündemine, TRT engellemelerine ve kredi faizleri ile Türkiye'ye yatırım vaatlerine değindi. Kılıçdaroğlu son günlerde verdiği seçim vaatlerini detaylandırırken emeklilere Kurban Bayramı'nda 15 bin lira verileceğini de yineledi.

EYT düzenlemesinin eksik geldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bir düzenleme yaptılar, 8 Eylül 1999 tarihine kadar emeklilik için başvuruyorsanız yararlanıyorsanız. 1 gün sonra sigortalı olduysanız emekli olmanız için tam 17 yıl geçmesi lazım. Bu adalet midir? Bunu düzelteceğimi söyledim. Bir geçiş dönemi olması gerekirdi. Ben de taahhüt ettim yapacağım. Korkuyorlar ve korkacaklar. Ben buradan bütün çalışanlara seslenmek isterim. Sandığa gidin, hakkınızı arıyorsanız oyunuzu Millet İttifakı'ndan yana kullanacaksınız. Yok ben 17 yıl da 20 yıl da beklerim ne olursa olsun Cumhur İttifakı'na diyorsanız gidin oyunuzu oraya verin ama sızlanmayın" ifadelerini kullandı.

ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Engellemelere değinen Kılıçdaroğlu, "Engellemeye çalışıyorlar, istedikleri kadar engellesinler, ben halka doğruları söylemeye devam edeceğim. Kendi televizyonlarına da yasak getirdiler. İktidardan gitmemek için bütün yolları deniyorlar. Devletin bütün kurumlarını devreye koydular TRT'sinden tutun, BTK'ya kadar. Bütün kurumları kontrol altına almışlar. Devleti çürüttüler. Yargıya olan güven azaldı. Biz yeniden bu devleti inşa etmek zorundayız. Kaybedeceklerini biliyorlar, korkuyorlar, gitmemek için devletin bütün kurumlarını kullanıyorlar. Sanıyorlar ki yandaşları sizi kurtaracak. Sizi artık kimse kurtaramaz. Halka hesap vermek zorundasınız. Halk gerçekleri bir şekliyle bilecek" dedi.

KREDİ KARTI BORÇLARI FAİZ AFFI

Kılıçdaroğlu, dün verdiği kredi kartı faizleri silinecek vaadine gelen eleştirilere cevap verdi ve bunun için meclis kararına gerek olmadığını söyleyerek, "Devletin ne olduğunu bilmiyorlar, çıkan yasaları da bilmiyorlar. Aslında bankalarla Hazine konuşacak. Bankalar çek alacaklarını bir şekilde varlık yönetim şirketlerine satıyorlar. Onlar da alıyorlar, avukat ordusu var, avukatlarıyla beraber alacakları tahsil ediyorlar. Bunun parlamentoyla ilgisi yok. Bu gayet basit. Sen 5'li çetenin borcunu silerken kimse ses çıkarıyor mu, benim dışımda? Dünyanın faizini ödüyorsun. Milyonlarca kişinin kredi kartı borcu var, ödeyemiyorlar, yuvalar dağılıyor, ben bunun farkındayım. Ben onların faizlerini sileceğim. Rakam çok büyük bir rakam da değil. Son derece mütevazi bir rakam. Onu sileceğim milyonlarca kişi rahatlayacak. Kredi kartı borcu faizi affı için Meclis kararına gerek yok. Bunlar idari tasarruflar. 22 yıldır yönetiyorlar ama devletin ne olduğunu bilmiyorlar. Bürokrasiyi perişan ettiler" ifadelerini kullandı.

EMEKLİYE KURBAN'DA 15 BİN TL VERİLECEK

Emeklilere Kurban Bayramı'nda 15 bin lira bayram ikramiyesi vaadi hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, "Kaynağı ben bulacağım. Çok da gecikmeyecek. Kurban Bayramı'nda parlamentoya sunacağız, çık desin ki, çoğunluk bizde vermiyoruz. Türkiye zengin bir ülke. Kaynakları yeterli olan bir ülke. Yeter ki sağlıklı, düzgün kullanın. Siz ciddi bir tasarruf yapabilirseniz, emekliye vereceğiniz 15 bin liradan çok daha fazlasını tasarruf etmiş olursunuz. Türkiye çok zor durumda. Yurt dışından çok iyi olanaklarla kredi almak mümkün. Yabancı sermaye gelmek için can ve mal güvenliği var mı, demokrasi var mı diyor. Biz demokrasiyi getirmeyi taahhüt ediyoruz. Kaynaklar da gelecek ama altını çiziyorum Türkiye'ye temiz para gelecek, uyuşturucu parası değil. Borç olarak da değil, Türkiye'ye gelecek yatırım yapacaklar. Türkiye'nin büyümesine katkı sunacak" ifadelerini kullandı.

Müjdelerden haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 12 Gün Önce
fetöcü kahpe döllerinin borçları silinmesin.
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Askari ücrete zam geliyor işveren işçiyi işten çıkarıyor özel sektör durumu böyle memura ne kadar zam gelse kimse memuru işten çıkarmıyor