Kılıçdaroğlu, doların seçimden sonra kaç TL olacağını açıkladı

Kılıçdaroğlu, doların seçimden sonra kaç TL olacağını açıkladı

CHP Genel Başkanı yaptığı son dakika açıklamasında doların 30 liraya çıkacağını söyledi. İşte Kılıçdaorğlu'ndan gelen açıklama.

Döviz 24 Mayıs 2023 00:24 0
Kılıçdaroğlu, doların seçimden sonra kaç TL olacağını açıkladı

Son dakika: Kılıçdaroğlu, Dolar kurunun kaç TL olacağını açıkladı.

Yayınladığı bir videoda seçim sürecine, seçim kampanyasına ve gündemdeki tartışmalara değinen Kılıçdaroğlu, seçimden sonra dolar kurunun kaç TL olacağını da duyurdu.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada vatanını seven herkesin sandığa gelmesi gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu dolar hakkında da dikkat çeken ifadeler kullandı. 

DOLARIN KAÇ TL OLACAĞINI AÇIKLADI

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada dolar kurunun karşı tarafın kazanması durumunda 30 lira olacağını söyleyerek, "Bunlar gelirse dolar 30 liraya çıkacak. Unutma, o oyu benim için değil, kendin için vereceksin. Vatanını seven sandığa gelsin" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu bu sürecin bir referandum olduğunu söyledi ve "Bu bir referandumdur. Ekonomik yıkımı yaşayan güzel ülkemizi son çıkışta kurtaracak mıyız, yoksa uçurumdan aşağı yuvarlanacak mıyız?' notuyla bir video paylaştı. Seçmenlere seslenen Kılıçdaroğlu, "Sen beni sevsen de sevmesen de kabulüm; ama ekonomi için karar ver. Bunlar gelirse dolar 30 liraya çıkacak. Unutma, o oyu benim için değil kendin için vereceksin. Vatanını seven sandığa gelsin" dedi.

DOLAR ŞİMDİ NE KADAR?

Dolar kuru ekranlarda 19 lira 84 kuruş seviyesinden işlem görüyor. Bugün kapalıçarşıdan gelen son verilere göre ise dolar serbest piyasada 21 lira seviyesinde işlem görüyor.

Finans7.com | Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Yazıda yer alan bilgiler finans7.com döviz, dolar tahmini, yatırım tavsiyesi içermez.

Yorumlar (0)

Seç