Kılıçdaroğlu CHP'nin Ankara Adayını Resmen Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Kılıçdaroğlu CHP'nin Ankara Adayını Resmen Açıkladı!

CHP'nin 100.yıl etkinliklerinde açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin Ankara adayını resmen açıkladı! İşte haberin detayları...

Seçim 10 Eylül 2023 17:20 0
Kılıçdaroğlu CHP'nin Ankara Adayını Resmen Açıkladı!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 31 Mart yerel seçimlerini işaret etti. Kılıçdaroğlu, "Mansur Bey bizim belediye başkanımızdır ve belediye başkan adayımızdır" şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, CHP 100. Yıl Hatıra Ormanı açılışına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada yerel seçime ilişkin mesajlar veren Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın CHP'nin belediye başkanı olduğunu ve tekrar CHP'nin belediye başkan adayı olacağını söyledi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ''Mansur Bey bizim belediye başkanımızdır ve belediye başkan adayımızdır." ifadesini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN 'SEZGİN TANRIKULU' AÇIKLAMASI

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilgili sözleri de sorulan CHP lideri, ''Konuyla ilgili açıklamayı parti sözcümüz yaptı. TSK bizim göz bebeğimizdir.'' dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Sezgin Tanrıkulu'nun TSK ile ilgili sözlerinin kabul edilemeyeceğini ve konunun parti organlarında görüşüleceğini belirtmişti.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında, katıldığı bir televizyon programındaki ifadeleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama" ve "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" suçlarından soruşturma açılmıştı.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç